kral-zilina oslavujeOslavujeme 30 rokov s vami 1992-2022.

Formátovacia píla T 60A/ T 60C

Formátovacia píla MARTIN T 60 A / T 60 C

Formátovacia píla MARTIN umožňuje prevádzkovateľovi pracovať rýchlo, presne a spoľahlivo po mnoho rokov. Všetko toto umožní formátovacia píla T60 A / T60 C od MARTINA za atraktívnu cenu.

Technické údaje:
Hlavný motor od 4,0 kW*
Elektronické nastavenie pílového kotúča vrátane naklápania 0-46°
Štandardná veľkosť stola od 3000 mm*
Výška rezu od 75 mm*
Šírka rezu od 800 mm*
Elektronicky nastaviteľný 2-osí predrez + možnosť dodávky stroja aj bez predrezu
Odsávací kryt na odklápateľnom ramene*
Elektrické nastavenie paralelného pravítka*
Dotyková obrazovka pre nastavenie stroja*

* v závislosti na modeli a výbave stroja

Ovládanie zamerané na jednoduchosť.
T60A dokonale dopĺňa líniu formátovacích píl MARTIN. Ovládanie stroja je zamerané na jednoduchosť, ale stále ponúka všetko potrebné, čo prémiová formátovacia píla MARTIN v kompaktnej triede musí mať. Výška rezu a naklopenie pílového kotúča sa nastavuje pomocou tlačidiel na tele stroja. Uhol naklopenia je zobrazený na digitálnom ukazovateli.
Výkonný motor.

V základnom prevedení je stroj vybavený 4kW motorom s 5 000 ot/min. Maximálny priemer pílového kotúča je 315mm. Jednou u opcií je balík “Rezná výška”, ktorý obsahuje silnejší 5,5kW motor s troma voliteľnými rýchlosťami otáčok a bezpečnostný kryt pílového kotúča s vývodom pre odsávanie. Maximálna výška rezu na T60A je 87,5mm, s opciou “Rezná výška” je možné rezať obrobky až do výšky 130mm. Pílové kotúče je možné meniť behom pár sekúnd vďaka štandartnému ProLock systému pre rýchlu výmenu. Pre čisté rezy na dyhovaných/laminátovaných obrobkoch je k dispozícii dvojosí predrez.

 

T60A_03

T60A_02

T60A_04

Vysokokvalitný mechanický dizajn

Tak ako všetky dôležité mechanické časti strojov MARTIN, aj posuvný stôl T60A, uhlovo prestaviteľný priečny doraz a paralelný doraz poskytujú maximálnu presnosť a dlhú životnosť. Posuvný stôl je navrhnutý presne podľa toho, čo sa od strojov MARTIN očakáva, vrátane vymeniteľnej lišty z odolného, rebrovaného, komorového hliníkového profilu. Ďalšou kľúčovou vlasnosťou je ľahké kĺzanie dvoch zarážok na priečnom doraze a ich jednoducho a dobre čitateľné nastavenie na požadovanú hodnotu.

 

Elektronické nastavenie predrezového agregátu
Na T60A je pozícia predrezu a jeho výška nastaviteľná rýchlo a jednoducho cez odpovedajúce tlačidlo. V základnom prevedení sa šírka predrezu nastavuje dištančnými podložkami. Voliteľný systém predrezu ScribeMaster umožňuje nastaviť šírku predrezu pomocou imbusového kľúča v priebehu niekoľkých sekúnd. S týmto systémom sa nastavenie predrezu skráti o 10-15 minút. Šírka predrezu je plynule nastaviteľná v rozsahu 2,8 až 3,6 mm podľa reznej šírky hlavného pílového kotúča bez nutnosti demontovania celej jednotky. Zdvih a spustenie predrezu je pneumatické.
T60A_05

Manuálne nastavenie paralelného dorazu
Na T60A sa paralelný doraz nastavuje manuálne podľa číselnej mierky. Štandartná výbava obsahuje presné jemné doladenie a odkladacie miesto pre doraz, ak je tento zo stola odstránený. Sofistikovaný vodiaci systém paralelného dorazu so štyrmi drážkovacími ložiskami zaručuje dlhodobú spoľahlivosť a ľahký posun dorazu.

Ako si vybrať tú správnu pílu do svojej dielne?
Uvádzame porovnanie dvoch píl, ktoré máme v našom Technologickom centre pripravené na predvádzanie.

Model MARTIN T60A :

*Elektronické nastavenie hlavného pílového kotúča
*2-osé nastavenie predrezu vrátane rýchleho nystavenia šírky predrezu systémom “Scribe Master”
*Manuálne nastavenie paralelného pravítka

Model MARTIN T65:

*Elektronické nastavenie hlavného pílového kotúča
*3-osé nastavenie predrezu z ovládacieho panela
*Kompletné nastavenie parametrov rezania cez dotykovú obrazovku
*Rýchle nastavenie paralelného pravítka ručným kolieskom z bočnej strany stroja
*Možnosť rezať hrúbku materiálu až do 204 mm

Ak chcete spoznať bližšie tento stroj, neváhajte nás kontaktovať a príďte sa pozrieť do Technologického centra firmy Král v Žiline.


Chcem vedieť viac

telefonickyemailom