1.09.2013
|
Vertikálne CNC centrum Holz Her Evolution

Nemecký výrobca drevoobrábacích strojov  HOLZ-HER, patriaci pod skupinu Weinig Group, tento rok predstavil na výstave Ligna v Hannoveri niekoľko noviniek. Najhorúcejšia novinka  je jednoznačne vertikálne CNC obrábacie centrum s označením Evolution 7403/7405.

Evolution

Ako jediný stroj na trhu oproti konkurencii dokáže ofrézovať dielce zo všetkých štyroch strán.

Upnutie dielcov je pomocou vákuových prísaviek, ktoré sa automaticky prestavujú v závislosti od veľkosti obrobiteľného dielca.  Veľká výhoda tohto systému upnutia je v tom, že počas obrábania nedochádza k prechyteniu materiálu a počas celého času obrábania je materiál upnutý len v jednej pozícii, čím je dosiahnutá maximálna kvalita obrobenia.

V štandardnej výbave je stroj vybavený automatickým prestavením pracovných jednotiek v závislosti od hrúbky materiálu. Svojou robustnou konštrukciou je tento stroj vhodný aj do stredne veľkých prevádzok na výrobu nábytku a nábytkových dielcov.

Frézovacie vreteno má výkon 6,5 kW.

Zásobník na nástroje je šesť miestny pre nástroje s upnutím HSK F63.

Vŕtacia hlava má v základnej výbave až 15 vretien a drážkovací kotúč.

Stroj je možné vybaviť softwarom Cabinet Control. Je to software pre návrh interiérov vrátane 3D vizualizácie, kalkulačným programom na naceňovanie nábytku s prepojením na optimalizačný software vrátane tvorby štítkov pre tlačenie informácií a čiarových kódov.

Ak chcete poznať bližšie tento stroj, neváhajte nás kontaktovať a príďte sa pozrieť na stroje HOLZ-HER do predvádzacieho centra firmy Král v Žiline.

Chcem vedieť viac

telefonickyemailom


Napíšte nám

telefonickyemailom