5

CUBE 3 – To najlepšie krát tri

 

V posledných 10 rokoch dobyli CUBE a CUBE PLUS mnohé stolárske srdcia. V prevádzke je viac ako 1 000 strojov, ktoré ich spokojní užívatelia pokrstili prezývkou „zázračná kocka“. Teraz prichádza na trh CUBE 3 a s ním ešte viac mágie. Niet divu! Koniec koncov je CUBE 3 najlepším CUBEom všetkých čias. Disponuje overenými výhodami, ako napr. enormná úspora času v porovnaní s bežnými strojmi tejto kategórie s mimoriadne jednoduchou obsluhou. Zároveň zvyšuje rozsah svojich služieb. Vie byť na želanie doplnený hodnotnými opciami, ako napr. automatický stohovací automat alebo spätný dopravník pre bezpečnejšiu obsluhu jednou osobou a to kedykoľvek aj dodatočne. Tak viete byť ako jeho užívateľ dlhé roky flexibilný a prispôsobiť sa celkom jednoducho akejkoľvek potrebe, ktorú roky prinesú.

 

Cube 3

TO NAJLEPŠIE KRÁT TRI.

Všetky prednosti, ktorými disponovali jeho predchodcovia, sa u neho strojnásobujú: hobľovací automat CUBE 3 presvedčí svojím neuveriteľne jednoduchým konceptom obsluhy pri rovnako minimálnej námahe. Pre svoje silné vlastnosti je perfektným strojom na štvorstranné hobľovanie. Viac ako inokedy.

 

INTUITÍVNEJŠIE TO UŽ NEJDE

CUBE 3 funguje na princípe plug-and-play: nastaviť, zapnúť, hobľovať – vďaka intuitívnemu ovládaniu od prvej minúty, bez potrebného zaškolenia. Ovláda sa pri vstupe stroja na 10″-palcovej dobre čitateľnej dotykovej obrazovke. Zadáte požadované hotové rozmery dielca a
úber triesky zospodu a sprava a je to hotové. Vretená, hobľovací stôl aj pravítko disponujú motoricky riadeným prestavovaným a polohujú sa automaticky. Nie je potrebné žiadne manuálne nastavovanie.

Intuitívnejšie To Už Nejde

 

CHYBY OPRACOVANIA? ZOBRAZENIE.

CUBE 3 garantuje perfektné pravouhlé dielce. Vďaka jeho systému zloženého zo stola, prítlaku a vretien je vytvorená optimálna požiadavka pre koncový produkt v top kvalite. S programom MoulderPreView vidíte rozmery hotového dielca už pred samotným opracovaním. Lasery zobrazujú na dielcoch ležiacich na vstupnom stole pozície vretien. Tak je ihneď vidieť, ako veľké budú ohobľované triesky zo všetkých štyroch strán. Nutné úpravy sú ihneď rozpoznateľné a v prípade potreby sa bez komplikácii vykonajú. To zabraňuje chybám opracovanie a zvyšuje istotu.

Laser

 

FLEXIBILNE UPRAVIŤ A ZMENIŤ

Nastaviť rozmer alebo ho znova zmeniť: S CUBE 3 je to možné v priebehu pár sekúnd aj pri zapnutom stroji. Predpokladom k tomu je monitorovanie dielcov vo vnútri stroja, ktoré umožňuje prestavenie rozmerov len v prípade, že sa v ochrannej zóne nenachádza žiaden dielec. Okrem toho je posledných 10 nastavených rozmerov uložených v pamäti a môžu sa pohodlne rýchlo znova použiť. CUBE 3 umožňuje maximálnu flexibilitu pri výbere miesta aj pre menších stolárov. Vďaka kompaktnej stavbe postačuje k jeho presunu jednoduchý paletový vozík.

Flexibilne PremiestniŤ

 

CUBE 3 RASTIE S POŽIADAVKAMI.

Želáte si hobľovací automat, ktorý je možné podľa toho, pred akou požiadavkou práve stojíte, bez komplikácii a flexibilne doplniť ďalšou výbavou? CUBE 3 ponúka okrem osvedčených vlastností aj celú radu hodnotných možností doplňujúcej výbavy, vďaka ktorej dodatočne vzrastie potenciál Vášho stroja.

 

RÝCHLO AKO VŽDY

Rovnako ako jeho predchodca, je nový CUBE 3 desať krát rýchlejší ako bežné stroje, kde je nutné dielce niekoľkokrát preložiť. S CUBE 3 je dielec ohobľovaný zo štyroch strán hladko v jednom cykle. Nepretržité držanie a vedenie dielca v procese zvyšuje precíznosť a vedie k najlepšej kvalite ohobľovania.

 

ZOBUDIŤ S NIČÍM

Predpoklad vysokej kvality opracovanie na CUBE 3 vytvára robustná kombinácia liatinového stojana a podstavca DUROCEM. Stabilná konštrukcia zaisťuje efektívne pohlcovanie vibrácií a hladký chod stroja.

Cube 3

 

IDE TO EŠTE ĽAHŠIE

Mobilné vreteno je voliteľná výbava, ktorá uľahčí prácu ešte viac v prípade, že chcete po sebe ohobľovávať dielce rôznych šírok. Automaticky zmeria rozmer a nastaví sa danú šírku dielca, aby ho opracoval podľa zadaného rozmeru úberu triesky. Toto meranie sa uskutočňuje pri vstupe do stroja prostredníctvom laseru. Schválenie prebieha prostredníctvom semaforu na dotykovom displeji.

Cube 3

BLESKURÝCHLA VÝMENA NOŽOV

Už v základnej výbave je CUBE 3 vybavený nástrojmi WEINIG EasyLock. Užívateľsky priateľský systém nástrojov umožňuje rýchlu výmenu nožov vo vnútri stroja. Nakoľko ostáva hobľovacia hlava vždy na hriadeli, nie sú potrebné žiadne nastavovania. Tým sú minimalizované prestoje a je zabránené chybám v nastavení.

 

VYŠŠÍ VÝKON UŽ OD PRVÉHO DŇA

Chcete obrábať dielce s väčším úberom triesok, pracovať s vyššou rýchlosťou posuvu alebo hobľovať tvrdé drevo? V tom prípade je možné na želanie zvýšiť pripojené zaťaženie Vášho CUBE 3 na 28 kW. Rozhodnite sa už pri kúpe stroja pre vyšší výkon vretien a využite jeho plný potenciál.

 

TVRDÉ DREVO SA STRETÁVA S TVRDÝM KOVOM
WEINIG špirálové hobľovacie hlavy sú hodnotnou rozšírenou výbavou, ak chcete drevo predhobľovať alebo opracovať tvrdé drevo. Odolné nástroje z tvrdého kovu sa dajú v hobľovacej hlave otáčať, vďaka čomu ich môžete použiť až štyrikrát. So špirálovými hobľovacími hlavami profitujete nie len z dlhej životnosti Vašich nástrojov ale aj z citeľne zníženého hluku.

Tvrdý Kov

 

AUTOMATICKY MAGICKÝ

Od malej lišty k veľkému hranolu: S CUBE 3 je možné hobľovať obrovský rozsah rozmerov bez predchádzajúcich technických znalostí aj v prevádzke s jedným človekom. Za to vďačí vysokému stupňu automatizácie, čo je vidieť napríklad vo voliteľnej výbave akou je WEINIG stohovací automat alebo spätný dopravník RFC 15.

Cube 3

 

Blokovať kvôli ukladaniu dielcov pracovníka, ktorého potrebujete inde? To odteraz nemusíte. Je veľa možností, ako zabrániť hotovým dielcov, aby nepadali na podlahu aj bez zásahu ľudskej posily.

Tak napríklad taká integrácia stohovacieho automatu, ktorý automaticky stohuje za chodu stroja hotové dielce na seba. Vtedy sa automat zníži o vopred zadanú hrúbku dielca.
Počítadlo v riadení stroja pri vstupe ukazuje, koľko dielcov môže byť ešte opracovaných. Tým je zaručená absolútna spoľahlivosť procesu.

Bolo by pre Vás pohodlnejšie, keby sa hotové opracované dielce vrátili z výstupu stroja naspäť k obsluhe pri vstupe do stroja? Aj to ide. Spätný dopravník RFC 15 posiela diely automaticky dopredu ku vstupu. Tu je potrebný iba jeden pracovník, ktorý hotové dielce odstohuje a zároveň pripraví nové dielce na obrábanie. Efektívnejšie to už ide len sotva!

 

Kontaktujte nás!
Hobľovací automat CUBE 3 je dostupný vo veľkom množstve variácii a výbavy. Dokonalo ho prispôsobíme Vašim špeciálnym potrebám.

 

 

Napíšte nám

telefonickyemailom