20.06.2014
|

Spojenie tradície a inovácií

 

Vážení priatelia z drevárskej a nábytkárskej branže,

žijeme v dobe, kedy nás denne zahlcuje množstvo informácií a existuje možnosť, že práve tá dôležitá nám unikne. Preto si Vám dovoľujeme aj týmto spôsobom oznámiť dôležitú novinku z našej drevárskej a nábytkárskej branže – príchod svetoznámeho výrobcu drevárskych a nábytkárskych technológií na Slovensko – IMA Nemecko.

Počas Vášho pôsobenia v drevárskej oblasti ste už tento názov možno počuli. Nie je neznámy. Kto je teda IMA ?

IMA Klessmann GmbH, Lübbecke Nemecko

Už 60 rokov je IMA technologickým lídrom vo vývoji a realizácii zložitých high – end výrobných liniek a systémov v drevárskom a nábytkárskom priemysle, ktorý ponúka riešenia pre olepovanie, stacionárne vŕtanie a dopravné a manipulačné technológie. Hlavnými dlhoročnými odberateľmi IMA Nemecko sú výrobcovia kuchýň, kancelárií a montovaného nábytku, taktiež výrobcovia dverí a výrobcovia nábytkových komponentov atď. Zamestnáva 846 ľudí po celom svete, IMA je zastúpená vo viac ako 60 krajinách sveta. Rovnako ako v sídle firmy v Lübbecke Nemecko, IMA Group má predajné a servisné miesta v západnej Európe, USA, Kanade, Singapure a Číne.

Prečo spojenie tradície a inovácií?

Naša spoločnosť Král s.r.o., Žilina už vyše 22 rokov na Slovensku zastupuje skupinu WEINIG GROUP – najväčšieho hráča na trhu drevárskych technológií pre masívne drevo. Pred niekoľkými rokmi sa súčasťou WEINIG GROUP stala firma HOLZ HER – výrobca technológií pre spracovanie veľkoplošných materiálov. My teraz, aj v budúcnosti, budeme na slovenskom trhu budovať silné zastúpenie týchto tradičných hráčov.

Viacerí z Vás sa nás však pýtali na industriálne riešenia v oblasti veľkoplošných materiálov, ktoré firma HOLZ HER neposkytuje. Po podrobnom prieskume výrobcov vo svete a našej domácej situácie sme sa rozhodli tento voľný priestor na trhu vyplniť výrobcom IMA. Hlavnými kritériami boli realizácie vo svete a systém ponuky individuálnych riešení pre odberateľov. Pri neustálom vývoji má IMA na pamäti hlavné tri body:
-zvýšenie produktivity výroby
-kompletné obrábanie veľkoplošných materiálov
-inovačné technologické a technické procesy.

To znamená, že tradičný dodávateľ drevárskych a nábytkárskych technológií Král s.r.o., Žilina prináša na slovenský trh inovácie a pokrok.

Čo prinesie IMA na Slovensko?

IMA Group uzavrela finančný rok 2013 s plnou objednávkovou knihou. Zákazkové krytie predstavovalo 77 miliónov EUR na konci roka 2013 (2012: 57 miliónov EUR) – nárast o 35% v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Hlavné objednávky do roku 2014 sú v oblasti individualizácie a make-to-order výroby (výroby na objednávku), pričom sériová výroba je samozrejmosťou.

IMA na Slovensko prinesie high-tech v oblasti spracovania veľkoplošných materiálov a individuálny prístup k požiadavkám zákazníkov. V nemalej miere chceme poskytnúť konkurenčné riešenia k technológiám HOMAG.

Ako spoznať technológie IMA bližšie?

Naša spoločnosť je pripravená uviesť na slovenský trh túto značku a vybudovať jej silné zázemie. Bude našou úlohou predstaviť jej inovačné technológie. Je stokrát lepšie vidieť ako raz počuť. Preto sme pripravení pri akejkoľvek Vašej požiadavke navštíviť s Vami sídlo a výrobu firmy IMA v Lübbecke Nemecko alebo zorganizovať referenčné návštevy u výrobcov po celom svete, ktorí už pokrokové technológie IMA vo svojej výrobe využívajú.

Tešíme na Vaše otázky. Ozvite sa prosím priamo nám a dohodneme si ďalší postup, ako Vám bližšie predstavíme ponuku technológií IMA Nemecko.

So srdečným pozdravom

Christian Rabe
christian.rabe@ima.de
0049 171 628 7 137

Pavol Král
pavol@kral-zilina.sk
0903 501 547

Tlacova_sprava_IMA_062014

Napíšte nám

telefonickyemailom