1

Strategická investícia WEINIG do rozšírenia automatizácie a projektovej kompetencie

 

Ako informovala spoločnosť MICHAEL WEINIG AG, špecialista na opracovanie dreva podpísal koncom marca zmluvu na získanie väčšinového podielu vo firmách H.I.T. Maschinenbau Ettringen/Nemecko a H.I.T. Keilzinkentechnik, Breitenthal/Nemecko. Touto strategickou akvizíciou spoločnosti, ktorá má na trhu vynikajúcu pozíciu, rozširuje WEINIG svoje portfólio v oblasti automatizácie a mechanizácie a rozširuje ďalej svoju oblasť BSH technológií a piliarskej techniky.

Akvizícia si vzhľadom na veľké úspechy firmy H.I.T. vyžadovala aj súhlas protimonopolného úradu.

Spoločnosť H.I.T. vo firme WEINIG AG vidí silného partnera na podporu ďalšieho rozvoja firmy.

 

O spoločnostiach WEINIG a H.I.T

Svetový líder na trhu v opracovaní masívneho dreva, firma WEINIG, zamestnáva vo svojom sídle v Tauberbishofsheime viac ako 1 000 ľudí a celkovo pre WEINIG GROUP pracuje v súčastnosti celosvetovo asi 2 400 ľudí.

 

Oblasť piliarskych strojov spoločnosti H.I.T. zahŕňa prerezávacie stroje a omietačky, ako aj kombináciu týchto dvoch zariadení. Ďalej sa vyrábajú špecifické automatizačné systémy pre manipuláciu s rezivom až po veľké triediace systémy so stohovaním a balením. Oblasť ďalšieho spracovania zahŕňa stroje a systémy pre úplne nové závody alebo pre modernizáciu a optimalizáciu existujúcich systémov. Na tento účel sú integrované aj stroje iných výrobcov, aby bolo možné zákazníkovi ponúknuť kompletné riešenia.

 

 

Napíšte nám

telefonickyemailom