WEINIG Profimat je späť

Slávnostné uvedenie na trh v Norimbergu sa síce posúva, ale s výrobou už beží Weinig naplno.

 

 

Od marca 2020 pribudli do rodiny hobľovacích a profilovacích automatov WEINIG dva nové modely – Profimat 30 a Profimat 50.
Názov Profimat je z minulosti známy. Na začiatku nového milénia sa síce vytratil, ale synonymum spoľahlivého a presného stroja pre malé a stredné prevádzky ostal v povedomí dodnes.
Profimat 30 je odteraz najmenším WEINIG-om na hobľovanie a aj profilovanie. Štvor- a päťhriadeľová verzia s posuvnými rýchlosťami do 15 m/min, pracovnou šírkou do 230, resp. 260 mm a výškou max. 120 mm pokryje väčšinu potrieb malých a stredných stolárskych firiem. Systém nastavovania má dve verzie – ručné pre tradicionalistov, a elektronické pre tých, čo potrebujú rýchlo a často meniť šírku a hrúbku dielcov.
Profimat 50 sa viac podobá dnešným modelom Powermat 700. Robustná liatinová fréma je základom pre osadenie precíznych pracovných jednotiek. Stroj sa vyrába v päť- a šesťhriadeľovom prevedení a jeho výbava pokrýva požiadavky väčšiny prevádzok so stolárskym alebo stavebným zameraním. Pracovná šírka do 230 (260 opcia) mm, výška do 160 mm, posuv do 30 m/min, možnosť hladkého alebo drážkovaného stola, manuálne alebo elektronické nastavenie hrúbky a šírky, axiálne prestavenia hriadeľov, 7000 alebo 8000 ot/min – to všetko robí Profimat 50 zaujímavým pre tých, ktorí chcú vo svojej prevádzke na dlhé roky presného, spoľahlivého a rýchleho spoločníka.
Ak sa chcete dozvedieť viac, kontaktujte nás.

Kačerík Martin

Napíšte nám

telefonickyemailom