16

WEINIG GROUP spúšťa najväčší investičný program vo svojej 117 ročnej histórii

 

Dozorná rada skupiny WEINIG schválila komplexný investičný program, ktorý zásadne zmení pozíciu skupiny a jej sídla v Tauberbischofsheime. Celkovo bude v priebehu nasledujúcich 5 rokov investovaných viac ako 120 miliónov eur. Pre závod Voitsberg v Rakúsku, výrobné miesto dcérskej spoločnosti HOLZ-HER, bolo už vopred schválených 15 miliónov eur a bude investovaných do montáže, výroby a logistiky. Novo prijatý program sa zameriava najmä na divíziu masívneho dreva.

Vo svojom hlavnom závode v Tauberbischofsheime so 117 ročnou históriou vytvorila spoločnosť úplne nový koncept závodu, ktorý udržateľne modernizuje výrobu, výrazne optimalizuje možnosti dodávok pre zákazníkov a zlepšuje pracovné prostredie pre svojich zamestnancov. To bude zahŕňať nové logistické centrum, nový výrobný koncept a nové výrobné priestory, rovnako ako nové výstavné a školiace priestory pre zákazníkov. Len do infraštruktúry areálu Tauberbischofsheim bude investovaných asi 70 miliónov eur.

Dr. Thomas Bach, predseda dozornej rady WEINIG AG, poukázal na to, že súčasťou DNA WEINIG je vidieť krízu ako príležitosti, a že v neposlednej rade pandémia Covid-19 poskytla priestor pre koncepčnú prácu.

Generálny riaditeľ Gregor Baumbusch vysvetlil, že drevospracujúci priemysel je rastúcim odvetvím, ktoré získava ďalšiu podporu vďaka udržateľnosti a ochrane klímy. Dopyt po strojoch a riešeniach, ktoré slúžia tomuto trhu, je ekvivalentným spôsobom vysoký a neustále rastie. Ďalších 40 miliónov eur bude preto investovaných do rozšírenia produktového portfólia.

Napíšte nám

telefonickyemailom