3

Tak jednoduché hobľovanie, ako ešte nikdy

Vnímate nedostatok pracovnej sily a zvyšujúce sa ceny energií? Mali by ste spozornieť.

Hobľovací automat Weinig CUBE je na trhu už 10 rokov a aktuálne prichádza jeho tretia generácia, CUBE 3. Čo stále platí a rokmi sa overilo, je efektivita výroby. Pokiaľ väčšina rozmerov, ktoré hobľujete, spadá do max. pracovnej šírky 260 mm, CUBE je pre Vás veľmi efektívnou náhradou kombinácie zrovnávačka/hrúbkovačka. Pri týchto dvoch strojoch pre dosiahnutie pravouhlého ohobľovania všetkých 4 strán potrebujete 7 krokov, 7 prejazdov dreva cez hobľovací nástroj. Ideálne, ak je pri zrovnávačke jeden pracovník, a pri hrúbkovačke druhý. Aj tá najmenšia chyba v postupe alebo strata pozornosti má vplyv na výsledok opracovanie, v horšom prípade na prsty obsluhy.

CUBE zvládne 4-stranné opracovanie na jeden prechod strojom, je až 10 x rýchlejší, ako konvenčné stroje. Obsluhovať ho môže jeden človek a čo za týždeň urobí na konvenčných strojoch 15 hodín, s CUBE mu stačí 1,5 hodiny. Pri týždennej úspore 13,5 hod je to ročne 634,5 hod, kedy sa operátor môže venovať niečomu inému. Stačí si už len dosadiť cenu za hodinu práce, a máte prvú úsporu.

634,5 hod ročne sa netočí Váš elektromer pri tej istej vykonanej práci. Tu je hneď druhá úspora.
Keďže CUBE je uzatvorený stroj, riziko zranenia obsluhy je minimálne. Vaši zamestnanci Vám poďakujú a Vy budete mať pokoj od kontrol, inšpektorov a pod. Tretia úspora.

CUBE Vám zaberie menej miesta, ako hrúbkovačka so zrovnávačkou. Štvrtá úspora.

Čo nového prináša CUBE 3? Prehľadnejšiu dotykovú obrazovku, možnosť výmeny kompletných nástrojov, ak bude treba, mechanizáciu a rozsiahlejšiu výbavu, ktorú môžete dokúpiť aj neskôr.
Ak sa chcete presvedčiť osobne, ako CUBE 3 pracuje, už čoskoro bude pre Vás v našom Technologickom centre k dispozícii. Opýtajte sa našich predajcov.

https://cube3.weinig.com/?lang=en_US

Napíšte nám

telefonickyemailom