Glujet

Holz-Her GluJet

 

Zaujíma Vás, čo robí olepovačky hrán HOLZ-HER takými jedinečnými?

Je to systém HOLZ-HER GluJet

Dostupný v každom jednom stroji od firmy HOLZ-HER! Poďme sa naň pozrieť trochu bližšie.

 

Glujet So Zásobníkom Na Patróny Lepidla A Granulát

 

V minulých príspevkoch sme už veľa sme hovorili o olepovačkách hrán Holz-Her s ich rýchlosťou, kvalitou a presnosťou. Dôležitým prvkom na pochopenie je však GluJet – patentovaný systém nanášania lepidla od Holz-Her.

 

1. Vedeli ste, čo je GluJet?

GluJet je jedinečný a patentovaný systém nanášania lepidla, ktorý poskytuje rýchlu, čistú a presnú metódu lepenia hrán na dielce.

 

 

2. Ako funguje GluJet?

 

  1. Prstencový ohrievač

Do patrónového kanálu sa vloží lepidlová patróna (alebo granule pomocou násypky). Prstencový ohrievač  ohrieva prednú časť náplne, pričom rozširuje iba jeden koniec, čím poskytuje vzduchotesné tesnenie v oblasti tavenia.

 

  1. Hlavné vyhrievacie teleso

Hlavné vyhrievacie teleso ohrieva roztavené lepidlo na prevádzkovú teplotu. Potom ohrievač dýzy zahreje celú oceľovú dýzu na požadovanú teplotu (do troch minút).

 

  1. Pneumatický piest

Tlakový valec tlačí kartušu (alebo granule) proti ohrievacím prvkom.

 

  1. Prietok a dávkovanie lepidla

Horúce lepidlo preteká cez hlavné vyhrievacie teleso a stúpa v dávkovacej tyči. Potom ovládanie otvára a zatvára dávkovaciu tyč, aby sa lepidlo nanieslo presne pod tlakom cez trysku s dýzou lepidla.

 

 

3. Aké sú ďalšie špeciálne funkcie?

 

Automatická prevádzka GluJet:

Nepretržitá práca je možná, pretože čerstvé lepidlo sa automaticky dopĺňa. Senzory kontrolujú použité množstvo a nové lepidlo sa v správnom momente automaticky podáva cez kartušu alebo zásobník granúl.

 

Pracovný postup a zmena:

Proces prebieha rýchlo medzi dielcami, čím sa zabezpečí, že sa nepreruší nepretržitý pracovný tok. Tri minúty zahriatia pre väčšinu typov lepidiel a rýchle a jednoduché zmeny farby lepidla. Celý systém je možné vyčistiť rýchlo v priebehu niekoľkých minút.

 

Flexibilita a typy lepidiel:

GluJet spracováva kartuše alebo granule. Prechod z neutrálnych lepidiel na farebné lepidlá na báze EVA je jednoduchý, čo umožňuje extrémne tenké spoje lepidla tak, aby ladili s dielcom a hranami.

 

 

4. V čom je systém HOLZ-HER GluJet lepší, ako bežné nanášacie systémy?

 

HOLZ-HER GluJet ponúka v porovnaní s bežnými nanášacími systémami lepidla viac spôsobov ohrevu, nanášania a výmeny lepidla. Väčšina strojov na olepovanie hrán používa na nanášanie lepidla metódu „valca a vaničky“. Ohrev trvá až 20 minút, čo je najmä v malých a stredných firmách strata času.

 

 

5. Prečo sa rozhodnúť pri investícii do olepovačky hrán od HOLZ-HER?

 

Patentovaný systém GluJet spoločnosti Holz-Her je predstaviteľom najvyššej úrovne vynaliezavosti, ktorá je súčasťou každého stroja Holz-Her. Od nášho tímu produktových expertov, technikov v teréne a špecialistov starostlivosti o zákazníkov môžu naši zákazníci nakupovať s dôverou a vedomím, že sa o nich VŽDY postaráme.

 

 

!!!Highlights Glu Jet systému na jeden pohľad!!!

 

Automatické čistenie – stlačením tlačidla na ovládači

 

Plávajúca pätka – pre presné nanášanie lepidla

 

Flexibilné možnosti aplikácie vrátane rýchlej zmeny farby a typu lepidla

 

Uzavretý systém – zabraňuje úniku pachov z lepiacich výparov

 

Možnosť práce s PUR lepidlami bez potreby akejkoľvek navyše výbavy ako špeciálna vanička alebo chladnička pre nespotrebované lepidlo

 

 

V posledných rokoch sa objemy výroby polyuretánových lepidiel od známych výrobcov takmer zdvojnásobili. To jasne odráža trend smerom ku kvalitnému a odolnému spracovaniu hrán. Výroba vodeodolného nábytku technológiou trysiek GluJet je na všetkých olepovačkách hrán HOLZ-HER. Za tento trend je zodpovedné nielen zvýšené používanie PUR v oblasti kúpeľňového a kuchynského nábytku, ale mnohé firmy vo všeobecnosti používajú PUR lepidlo len z kvalitatívnych dôvodov.

 

 

Hrany Glujet

 

Video ku systému HOLZ-HER GluJet nájdete tu: https://youtu.be/RB43koEbNbE

 

Pre bližšie informácie nás prosím kontaktujte na uvedenom kontaktnom čísle, alebo emailom.

 

Samuel  F a š k o

konateľ spoločnosti

+421 903 554 200

samo@kral-zilina.sk

info@kral-zilina.sk

 

S modelmi HOLZ-HER ste vždy vpredu!

 

Napíšte nám

telefonickyemailom