29

Info servis – ďalšie investície do výroby strojov HOLZ-HER v Rakúskom Voitsbergu!

 

Spoločnosť Holz-Her, ktorá patrí do skupiny Weinig, predstavuje v areáli Voitsberg najväčší investičný program v histórii spoločnosti.

Investície Hh 1

Výrobný závod HOLZ-HER, Voitsberg, Rakúsko

 

Holz-Her je súčasťou skupiny Weinig od roku 2010 a so svojimi produktmi tvorí divíziu materiálov na báze dreva. So svojimi 600 zamestnancami po celom svete sa Holz-Her rozvinul tak dobre, že výroba v závode Voitsberg v západnom Štajersku od roku 2019 opakovane dosiahla limity svojej kapacity. Holz-Her je tiež členom ABV “mein Job” a školí množstvo učňov.

Výroba oceľových konštrukcii bude rozšírená!

Z tohto dôvodu sa predstavenstvo a dozorná rada dohodli na komplexnom investičnom programe, ktorý bude prebiehať v troch etapách. Prvá etapa zahŕňa rozšírenie výroby oceľových konštrukcii a rozšírenie montážnych plôch. Ako doplnok k investícii realizovanej už v roku 2018 bude vo výrobe oceľových konštrukcii nová hala a nové obrábacie centrum. Montážna plocha bude rozšírená o 1 700 m2.

Nový sklad vo Voitsbergu!

Druhá etapa expanzie zahŕňa re-dizajn logistického konceptu vo výrobnom závode Voitsberg. Predchádzajúca koncepcia sa rozsiahlo reviduje a premiestňuje. Na tento účel sa budujú nové sklady s vysokým stupňom automatizácie paliet, tyčí a malých dielov. V tretej etape sa rozšíri Showroom (ExpoCenter) a zrekonštruujú sa kancelárie vo Voitsbergu. Investícia v celkovej výške 15 miliónov eur prinesie nielen zvýšenie výrobnej kapacity, ale aj vytvorenie priestoru pre rozšírené produktové portfólio.

 

Do predajnej, servisnej a vývojovej oblasti v nemeckom Nürtingene sa za posledné tri roky investovalo päť miliónov eur. Holz-Her má pre Weinig Group veľký význam a vysoké investičné sumy sú jasným záväzkom pre lokality Nürtingen a Voitsberg.

 

Investície Hh 2

Sídlo firmy HOLZ-HER a Showroom, Nürtingen, Nemecko

 

 

Samuel F a š k o
konateľ spoločnosti
+421 903 554 200
samo@kral-zilina.sk
info@kral-zilina.sk

Napíšte nám

telefonickyemailom