29.06.2015
|

Inžinieri zo spoločnosti WEINIG vyhrali Schweighofer Prize

Vynikajúci výkon: Richard Rister, Erhard Jung a Georg Reis obdržali vo Viedni pred 700 pozvanými hosťami Cenu Schweighofer za inovatívnu technológiu „Lepenie a pozdĺžne delenie blokov dreva“.

Weinig_Schweighofer_Prize_2015

Víťazi: Richard Rister (s ocenením), Georg Reis a 
Erhard Jung s iniciátorom Schweighofer Prize, 
pánom Geraldom Schweighoferom (v strede)
 a Dr. Josef Rettenmeier (vľavo).

Schweighoferovú cenu udeľuje rakúska rodinná firma Schweighofer za nápady, technológie, produkty a služby v rámci celého reťazca zhodnocovania a spracovávania dreva v drevárskom sektore. Cieľom je zvýšiť konkurencieschopnosť európskeho lesníckeho a drevárskeho priemyslu.

Technológiou spájania celých blokov „na tupo“ je možné napriek znižujúcim sa maržám v piliarskom priemysle nájsť spôsob efektívneho využívania zdrojov vo výrobných procesoch. Porota pri tejto výrobnej metóde ocenila najmä to, že je v nej možné využívať všetky kvalitatívne stupne. Dr. Josef Rettenmeier, bývalý predseda predstavenstva Rettenmeier Holding AG, vyzdvihol vo svojom príhovore najmä vysokú výťaž, ktorú táto metóda prináša a ktorá môže byť už pri poreze guľatiny optimalizovaná.

Weinig_linka_lepenie_delenie_blokov

Výraznú rolu na účinnosti tejto novej technológie zohráva najmä špecifický spôsob hobľovania, krátenia dielcov ako aj technológia lepenia a lisovania a vysoký stupeň automatizácie. Pôvodne bola táto technológia vyvinutá pre výrobu stredových vrstiev, ale ako čas ukázal, efektívne je možné nasadiť ju aj do iných oblastí.
Lepený blok pritom predstavuje len medziprodukt pre radu ďalších finálnych produktov, ktoré môžu byť na tomto technologickom zariadení vyrábané.

Ak máte záujem o ďalšie informácie, neváhajte a kontaktuje našich predajcov.

 

Napíšte nám

telefonickyemailom