11.11.2013
|

ABB na seminári “Energetické zhodnocovanie pilín, hoblín, odrezkov. Výroba brikiet.”

Zdroj: http://www.abb.sk/cawp/seitp202/3bf04d0a05558679c1257c20002bfa19.aspx

11. novembra 2013 – Náš dlhodobý partner v drevospracujúcom priemysle – spoločnosť Král, s.r.o.zo Žiliny – organizoval 30. októbra 2013 seminár o energetickom zhodnocovaní pilín, hoblín, odrezkov a výrobe brikiet. Išlo o seminár približujúci nové technológie, stroje a zariadenia do drevárskeho priemyslu pri výrobe brikiet.

Prednášku o robotizácií v drevárskej a nábytkárskej výrobe pri výrobe brikiet viedol zástupca oddelenia robotiky ABB Peter Kubík. V rámci svojej prezentácie predstavil priemyselné roboty ABB ako dôležitú súčasť vo veľkovýrobe drevárskeho priemyslu, ktorá už dlhodobo prináša naším zákazníkom zefektívnenie a skvalitnenie ich výrobného procesu.

Účastníci seminára sa oboznámili s niekoľkými aplikáciami, ktoré sme v rámci drevospracujúceho priemyslu na Slovensku zaviedli. Hlavnou časťou prednášky bola automatizácia balenia a paletizácie brikiet za pomoci baliaceho zariadenia brikiet a robota ABB. Za všetky spomenieme vytvorenie komplexnej automatizácie balenia brikiet so systémom preberania brikiet zo siedmych lisov s ich navedením na zberný dopravník, formovanie balíka brikiet a jeho zabalenie do fólie a následnou paletizáciou na paletu za pomoci robota ABB IRB 460 v spoločnosti Swedwood Jasná. Videá z tejto aplikácie priblížili účastníkom seminára možnosti robotov v drevospracujúcom ale aj inom priemysle.

Na seminári sa zúčastnilo asi 15 spracovateľov dreva zo Slovenska a väčšina z nich sa s robotizáciou v drevárskom priemysle ešte nestretla. Mnohých z účastníkov prekvapilo, že počet robotov ABB nasadených v drevospracujúcom priemysle na Slovensku prekročil v roku 2013 počet 50 kusov. Viacerými referenciami a videoukážkami z fungujúcich aplikácií sa mohli presvedčiť, že roboty ABB majú svoje miesto aj v tomto segmente slovenského priemyslu.

Energetické+zhodnocovanie+pilín,+hoblín,+odrezkov

ABB je poprednou globálnou spoločnosťou, ktorá pôsobí v oblasti energetiky a automatizácie. Svojim zákazníkom v oblasti priemyslu, výroby a distribúcie energií prináša možnosť zlepšiť ich výkonnosť a zároveň znížiť dopad ich činnosti na životné prostredie. Skupina ABB zamestnáva zhruba 150 000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.

Na Slovensku pôsobí ABB od roku 1991. V súčasnosti má zastúpenie v 4 mestách a zamestnáva zhruba 190 ľudí.

 

 

Napíšte nám

telefonickyemailom