25.11.2016
|

Model OptiCut S60 wFlex neoptimalizuje len dĺžkovo, ale aj šírkovo.

Líder v oblasti dĺžkovej optimalizácie, nemecká firma Weinig Dimter, predstavil túto jeseň novinku pre výrobcov paliet a obalov. Model OptiCut S60 wFlex neoptimalizuje len dĺžkovo, ale aj šírkovo. Do optimalizačnej píly je teda integrovaná aj omietacia jednotka.

1_weinig_dimter_opticut_s60_frontal_1024x768

Aj výrobcovia paliet sú vystavení tlaku na čím kratšie dodacie termíny pri súčasnej potrebe znižovania rozpracovanosti výroby, skladových zásob a medziskladov. Pri veľkej variabilite výrobkov je to veľká výzva pre prípravu a koordináciu výroby alebo pre technológie.
Technologicky už dlhšie obdobie Dimter realizuje prípravu a realizáciu výroby cez softvér OptiPal, v ktorom sa vytvárajú kusovníky pre všetky vyrábané obaly. Podľa príjmu objednávok sa len aktualizujú potrebné počty obalov a systém OptiPal automaticky spočíta potrebu komponentov pre ich výrobu (rozmery, počty kusov). Na základe výstupov z OptiPal sa pred začiatkom práce zosumarizuje potrebný vstupný materiál. Importom týchto dát do optimalizačnej píly sa úloha obsluhy píly redukuje výlučne na prísun a odsun materiálu pri píle. Rozmery, počty kusov, štatistiky, informácie o rozpracovanosti – to všetko sleduje píla sama.

Pri niektorých typoch obalov je potrebné pre daný rozmer napr. krabice použiť viacero rôznych šírok dosiek. Ak výroba má štandardne k dispozícii 100 mm široké dosky a potrebujeme pre stenu krabice rozmer 560 mm, potrebuje výroba 5 dosiek štandardných a jednu musí zúžiť na 60 mm. Alebo ju má pripravenú na sklade, ale kvôli jednej doske musí prestaviť celú výrobu, aby ju skrátila z 5 m vstupu. Píla Dimter OptiCut S60 wFlex si tú 60 mm dosku vyrobí popri krátení dosiek sama. Nepotrebujete na to žiadnu omietačku alebo formátku.

Napíšte nám

telefonickyemailom