Web Blogy Existujúce K Dňu 19.4.

Klietkovač paletových prírezov EuroStacker

 

Riešenie pre malé a stredné prevádzky

 

V septembri sa vo výrobnom závode WEINIG v Illertissene konali Dni obalovej techniky. WEINIG okrem iného predstavil poloautomatický klietkovač paletových prírezov EuroStacker. Cieľom je urobiť porez paletových prírezov flexibilným, efektívnym a s minimom námahy.

 

Systém výroby, resp. krátenie paletových prírezov, prebieha najčastejšie na píle s posuvnou zarážkou, ktorú je možné uložiť na pracovný stôl a naraz porezať viacero lamiel na sebe a vedľa seba. Tým sa značne zvyšuje výkon operácie a aj pri základnej píle, ako je OptiCut S 50, je možné dosiahnuť zmenové výkony v desiatkach m3 hotového produktu. Pri tejto výrobe je dôležité redukovať čakacie doby na rezivo na vstupe, resp. na odobratie narezaného tovaru. Nie je zriedkavé, že na jednej píle WEINIG pracujú 2 – 4 operátori. Jedni sa starajú o prísun lamiel, zvyšní ukladajú narezaný tovar na paletu.

 

Nie zriedka dostávame otázku, či je možné tento proces automatizovať. Keďže sa však jednalo o relatívne malé kapacity a modely ako OptiCut S 50 nemajú takú paletu voliteľnej výbavy, iný ako manuálny spôsob ukladania možný nebol.

 

EuroStackerom sa situácia mení. Pokiaľ je OptiCut vybavený bočným vyrážačom na narezaný tovar, proces klietkovania prebieha poloautomaticky. Píla automaticky tvorí vrstvu prírezov na palete, obsluha sa stará iba o vkladanie prekladových líšt a po dokončení vrstvy na palete musí dať klietkovaču pokyn, aby sa posunul o prednastavenú výšku smerom nadol. Pri naplení palety obsluha musí plnú paletu vymeniť za prázdnu. Tak ostane obsluhe viac času na iné činnosti.

 

Snímka Eurostacker 1

Snímka Eurostacker 2

 

V prípade, že je píla vybavená viacerými vyrážacími miestami, je možné nasadiť viac EuroStackerov, každý na iný rozmer prírezu.

 

Ak Vás téma zaujala, radi Vám poskytneme podrobné informácie.

 

Martin K a č e r í k
konateľ spoločnosti
+421 903 568 048
martin@kral-zilina.sk
info@kral-zilina.sk

Napíšte nám

telefonickyemailom