Obzretie sa za úspešným podujatím Tematické dni CLT vo firme WEINIG GRECON

Vo firme Weinig Grecon v nemeckom Alfelde sa slávila vynikajúca premiéra na trendovú tému CLT – CLT – Cross Laminated Timber. V dňoch 4. a 5. novembra 2019 dostali návštevníci komplexný prehľad o rozsiahlom procese výroby CLT. Hodnotné prezentácie priniesli hlboký prehľad o flexibilných a výkonných riešeniach pre výrobné systémy CLT od skupiny WEINIG.
Podrobne boli predstavené aj jedinečné technológie WEINIG na profilovanie, optimalizáciu, lepenie a povrchovú úpravu. Dôraz bol kladený na optimálnu technológiu lepenia pre výrobu CLT, riešenia triedenia pevnosti v CLT systémoch ako aj Weinigovu odbornosť v dĺžkovom nadpájaní a optimálnu výťaž dreva pri hobľovaní. Zaujímavý program zavŕšili ďalšie prednášky hostí, napríklad spoločnosti OEST GmbH na tému vývoj a trendy v aplikácii lepidla pri výrobe CLT a spoločnosť Engineered Wood Europe s prehľadom o moderných trendoch lepenia CLT.

 

 

Jeden z najdôležitejších CLT – expertov poskytol podrobné informácie o tejto téme.

Dr. Gerhard Schickhofer z Technickej univerzity GRAZ, ktorý je jedným z najznámejších obhajcov využívania CLT priniesol množstvo informácii od výskumu CLT až po jej aplikáciu. Jeho pohľad na mega tému CLT bol návštevníkmi veľmi dobre prijatý a následné odborné diskusie s návštevníkmi len potvrdili dôležitosť a potenciál výroby a využívania CLT.
Ak máte záujem o bližšie informácie k technológiám pre výrobu CLT pokojne nás prosím kontaktujte

Samuel Faško     0903 554 200    samo@kral-zilina.sk

Napíšte nám

telefonickyemailom