Glu Jet

Prečo je nanášačka lepidla GluJet taká jedinečná?

Veľa užívateľov, veľa názorov. Jeden je však veľmi silný.

Holz-Her je už dlhé roky známy svojím jedinečným systémom nanášania lepidla – nepoužíva na nános lepidla valček, ale patentovanú dýzu. Tento komponent je srdcom každej olepovačky Holz-Her.
Aj tento prvok si časom prešiel vývojom a najnovšia generácia sa v mnohom odlišuje od svojich starších predchodcov. Základný princíp ale ostáva nezmenený – taviť lepidlo tesne pred jeho nanesením na hranu dosky. To je prvá výhoda systému GluJet. Opakovaný ohrev a chladnutie lepidla vedie totiž k zmene jeho vlastností a „prepálené“ lepidlo nie je ani pekné v lepenej škáre, a ani spoj nie je tak pevný. Opýtajte sa svojho dodávateľa lepidla.
Tým, že tavíme lepidlo tesne pred nánosom, je tento objem malý a nie je potrebné ohriať celú dávku lepidla. Tým sa značne znižuje doba „štartu“ olepovačky. Do 3 min od zapnutia stroja môžete pracovať. S tým súvisí aj energetická úspora počas prevádzky.
GluJet je hybridná nanášačka. Teda môžete do nej dať prakticky akékoľvek tavné lepidlo – zvoľte si farbu, formu (granulát, patrón), zloženie (EVA, PUR).
Dýzová nanášačka nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu a ak, tak si túto údržbu viete vykonať sami a v krátkom čase. Dokonca ani pri použití PUR lepidla nepotrebujete výmenu agregátov – všetko dokážete v štandardnom prevedení aj toho najmenšieho Holz-Her-a.
Stolári „historici“ poznajú, aký je rozdiel medzi drevotrieskou spred 20 rokov a dnes. Požiadavky trhu na ľahšiu manipuláciu s doskami alebo nábytkom a znižovanie spotreby dreva vo výrobe sa odzrkadlili na celkovej štruktúre dosky. Sú redšie a náchylnejšie na sily vznikajúce pri rezaní platní. Hlavne v rohoch môže dôjsť pri neostrom nástroji alebo necitlivej manipulácii k narušeniu štruktúry. Dýza lepidlo vtláča do štruktúr dosky, a v prípade ich narušenia nedochádza k vytrhnutiu pilín a ich rozneseniu po lepenej škáre.
Spojením týchto vlastností sa dostávame k tej pre mnohých stolárov najdôležitejšej – aj so základným strojom Holz-Her dokážete vyrobiť dizajnovo perfektnú, mechanicky pevnú a odolnú nulovú škáru a konkurovať tak výkonovo a rozpočtovo výrazne vyšším technológiám v priemyselnej výrobe. Príďte sa o tom presvedčiť do nášho predvádzacieho centra.

Glujet Hybridná Technológia

Glujet Hybridná Technológia

 

Martin Kačerík

Napíšte nám

telefonickyemailom