24

Rýchle, precízne a zaistené polohovanie prísaviek pri rôznych veľkostiach dielca?

Odpoveďou sú jednoznačne vysokoflexibilné koncepty stolov od Holz-Her: SynchroDrive stôl – moderná technológia s možnosťou až 50 servo osí a tiež VISE LED stôl.

 

Stôl VISE LED

Csm Img Cnchighlights Vise Led 3 Hh 3d1028a982

LEDkový stôl od Holz-Her – stôl s vizuálnymi nastaveniami sa stará o extrémne rýchle a presné nastavenie a znižuje tým na minimum chyby, ktoré by mohli inak pri opracovaní dielca vzniknúť. Vypočítané pozície konzol a prísaviek sú zobrazené užívateľovi pomocou farebných LED pásikov a za pomoci farebných kódov Vám laser zvýrazní typ prísavky, ktorý je potrebné v danom momente použiť. Bez akýchkoľvek problémov je možné ukázať aj uhol natočenia otočných prísaviek, čo robí z polohovania prísaviek pri voľných formách hračku.

 

SynchroDrive stôl

Synchrodrive Stôl

 

Stôl SynchroDrive od HOLZ-HER prináša rýchle, precízne a zaistené polohovanie prísaviek pri rôznych veľkostiach dielca:

—- HIGHLIGHTY SYNCHRODRIVE STOLA —-

• voliteľne podľa potrieb zákazníka so šiestimi až desiatimi konzolami a troma až štyrmi unášačmi prísaviek na každú konzolu
• každá konzola a každý unášač prísavky má vlastný vysoko presný servo motor na polohovanie
• každá z 50 servo osí SynchroDrive stola je ovládaná a polohovaná synchrónne pomocou softvéru stroja, čím je čas potrebný na nastavovanie stola redukovaný na absolútne minimum a zároveň je garantovaná presná poloha konzol a vákuových prísaviek na stole.
• rôzne veľkosti prísaviek ako aj špeciálne druhy prísaviek určené na masívne drevo a rámová svorka sa prispôsobia každej požiadavke

Plnoautomatické polohovanie konzol a prísaviek je teraz možné len pár klikmi myšou. Optimalizovaný návrh pozícií konzol a vákuových prísaviek je zobrazený virtuálnym položením dielca. Zohľadňované sú pri tom samozrejme aj použité nástroje či vŕtania cez dielec, výfrezy a ďalšie opracovania. Po aktivovaní programu sú okamžite nastavené konzoly a vozíky prísaviek SynchroDrive stola na akýkoľvek dielec a to s najvyššou presnosťou.

Štandardne dodávané pomocné zakladače uľahčujú obsluhe pokladanie veľkých dielcov na stôl stroja, čím zabezpečujú prácu, ktorá šetrí Vašu chrbticu.
Pre krátke a veľmi úzke dielce je ideálnym riešením prítlačná záražka pre malé časti dostupná vo voliteľnej výbave na želanie. Vákuum sa aktivuje ergonomicky pomocou tlačidla na konzolách.

Pre plynulé opracovanie pri nepretržitej prevádzke je možné zrealizovať výber polí obrábania a voľbu programu aj za pomoci čítačky čiarových kódov.

Vďaka rozličným typom prísaviek môže byť stôl vybavený na najrôznejšie úlohy a opracovania. Pretože sú všetky prísavky vybavené aktivačným ventilom, môžu byť pri nevyužívaní ponechané na konzole.

521 Vakuova Prisavka 80x80 Ventilek

prísavka s aktivačným ventilom

 

Špeciálne vyvinuté prísavky pre masívne drevo a neobvyklý materiál sú ideálne pre opracovania, ktoré vyžadujú extrémne prídržné sily. Na upínanie líšt a profilov za pomoci stolového vákua je možné prerobiť predný rad prísaviek na rámovú svorku. Tak viete využiť SynchroDrive stôl ešte efektívnejšie.

S prídavným stropným laserom môžete vidieť polohy všetkých konzol a prísaviek na celej ploche stola a premieta zároveň kontúru celého dielca. Podľa tohto stropného laseru je možné jednoducho a pohodlne nastaviť smer otáčania ako aj polohu jednotlivých prísaviek.

Stropný Laser

 

Viac o SynchroDrive stole aj v nasledujúcom videu: https://www.youtube.com/watch?v=obKrGBvtyNY&t=6s

Radi Vám vypracujeme nezáväznú a bezplatnú cenovú ponuku na akýkoľvek produkt nášho portfólia, ktoré nájdete na stránke www.kral-zilina.sk

Tešíme sa na Váš dopyt!

 

Daniela Hucíková
Král, s. r. o.
Predmestská 82
010 01 Žilina
0901 750 75
info@kral-zilina.sk

Napíšte nám

telefonickyemailom