Epicon

SILA V 5-OSEJ TECHNOLÓGII

 

Úplne nový rozmer výroby pre remeselné podniky a priemysel v oblasti spracovania dreva a plastov Vám otvára séria EPICON. Jej srdcom je kompaktná kardanová 5-osá hlava, ktorá sa úplne voľne môže pohybovať v priestore. Pohony a riadiaca technika najnovšej generácie sa postarajú o takmer neobmedzené možnosti.

 

Kardanová hlava zaisťuje presnosť pri výrobe nábytku, schodísk a lisovaných komponentov v prepracovanom dizajne. Kompaktná, výkonná a plne interpolovaná obrábacia hlava pracuje rýchlosťou až 24 000 otáčok za minútu a vďaka keramickým ložiskám a kvapalinovému chladeniu je aj mimoriadne odolná.

 

Zvláštnosťou 18 kW vretena je PRO-TORQUE technológia, ktorá pomocou automatizovanej mechanickej fixácii osí A a C umožňuje extrémne vysoké krútiace momenty.

 

Vrták Epicon

 

 

EPICON 7235 | 7335

Dynamika, sila a výkon

Efektívna výroba je bez CNC obrábacieho centra aj v menších stolárskych prevádzkach už takmer nemožná. HOLZ-HER ponúka v novej sérii CNC EPICON 7235 | 7335 výkonných univerzálnych géniov v príťažlivom dizajne a otvára Vám úplne nové horizonty pri realizácii Vašich plánov.

Presvedčivý je nielen rozsah spracovania v EPICONe, ale aj pôsobivá hardvérová výbava.

Vstúpte s EPICONom do ďalšej generácie CNC obrábania. Vďaka svojej flexibilite, sa EPICON optimálne prispôsobí Vašim požiadavkám v nábytkárskej, schodiskovej a modelárskej výrobe, ako aj pri spracovaní masívneho dreva.

 

JE ČAS NA NOVÚ GENERÁCIU CNC:

  • 5-osá obrábacia hlava

Optimalizovaná pre prax a v spojení s HOLZ-HER Bluetooth čipom „ChipControl“ pripravená na zber údajov a monitorovanie vretena.

 

  • VISE LED stôl

Geniálne riešenie pre rýchle nastavenie konzolového stola vďaka HOLZ-HER vizuálnemu nastaveniu (VIsual SEttting) aj pri rotujúcich vákuových prísavkách.

 

  • Stôl Synchro Drive

Pohodlnejšie to už byť nemôže! Synchrónne pohybujúce sa prísavky a konzoly sú pod kontrolou softvéru vhodné pre každý obrobok.

 

  • Skutočná výška obrobku 300 mm

Ideálne pre individuálne a rozmanité úpravy drevených panelov aj masívneho dreva.

 

 

EpiconEpicon Stôl

Veľa priestoru aj pre extra široké obrobky s flexibilným konzolovým stolom. 

 

 

1.)  VYSOKO FLEXIBILNÉ KONCEPTY STOLA

 

LED stôl VISE

LED stôl HOLZ-HER s vizuálnym nastavením zaisťuje extrémne rýchle a bezpečné nastavenie, vďaka ktorému sa ľahko vyhne chybám v spracovaní. Vypočítané pozície konzol a prísaviek sú zobrazené farebnými LED pásikmi a príslušným farebným kódom je zvýraznený typ prísavky. Aj ukazovateľ uhlu natočenia pre otočné prísavky je bez problémov možný, takže umiestnenie prísaviek pri rôznych tvaroch je hračka.

 

Vise Led Stôl

 

 

Stôl Synchro Drive

Pomocou stola Synchro Drive umiestnite všetky konzoly a vákuové prísavky plne automaticky na pozície vygenerované softvérom alebo zadané obsluhujúcim pracovníkom. Polohovaním všetkých vákuových vozíkov a konzol súčasne je stôl Synchro Drive za pár sekúnd a s najvyššou presnosťou dokonale nastavený pre každý obrobok.

 

Synchro Drive Stôl

 

 

2.) DOPRAVNÝ PÁS NA PILINY

Kdekoľvek sa frézuje, padajú aj piliny! Na to je určený priestorovo úsporný dopravný pás na drevený odpad, integrovaný do stojana stroja. Vďaka tomu je aj veľké množstvo drviny spoľahlivo transportované do odsávacieho systému.

 

JEDNODUCHÝ IMPORT Z 3D-CAD/CAM SYSTÉMOV

Aj zložité 5-osové obrábanie je na základe jednoduchého  pripojenia k 3D-CAD/CAM programom ľahko realizovateľné.

 

Všestranný softvérový balík CAMPUS okrem toho ponúka jednoduché programovanie aj zložitých dielov, vďaka množstvu existujúcich makier a pomocných funkcií ako sú Easy-Snaps, voľné roviny, pomocné geometrie a mnoho ďalších. Okrem nábytkových dielcov môžete tiež komponenty, ako sú napríklad dvere, plne parametricky generovať len niekoľkými kliknutiami.​

 

Epicon 7235

 

 

PROFESIONÁLNY DXF – IMPORT

Profesionálny DXF import komponentov umožňuje priame ukladanie obrobkov z CAD do pracovného centra. Predpokladom pre tento účel sú iba vrstvy kompatibilné s konštrukčným softvérom.

 

 

3.) MOŽNOSŤ AUTOMATICKEJ ZMENY NÁSTROJA

EPICON môže byť vybavený širokou škálou automatických možností výmeny nástrojov pre najrozličnejšie aplikácie. Pojazdný 18- alebo 24-polohový tanierový výmenník nástrojov je presvedčivý pre všetky výmeny nástrojov za krátky čas. Ešte viac priestoru pre nástroje získate s bočným 14-miestnym lineárnym meničom. V závislosti od aplikácie a vybavenia ponúka EPICON priestor až pre 97 nástrojov.

 

Zmena Nástrojov

 

 

4.) MONITOROVANIE STROJOV OD SPOLOČNOSTI HOLZ-HER

Majte prehľad o výrobe aj na cestách!

  • viaMonitor – monitoruje a vyhodnocuje
  • viaCondition – optimalizuje použitie stroja
  • viaOrder – poskytuje prehľad o priebehu objednávky
  • viaMaintain – informuje o termínoch údržby
  • viaNotify – hlási možné chyby

 

 

5.) PÔSOBIVÉ HARDVÉROVÉ VYBAVENIE

Vysoká dynamika, veľká ťažná sila a kvapalinou chladené 13-kilowattové frézovacie vreteno zaisťuje optimálne výsledky frézovania a krátke obrábacie cykly. Pre extrémne vysoké zaťaženie môže byť EPICON 7235 vybavený 18-kilowattovým PRO-TORQUE vretenom.

 

Vŕtací agregát je ideálny pre radové vŕtanie a drážky v zadnej stene v nábytkárskej a stavebnej konštrukcii. V prípade záujmu môže byť doplnený o druhú drážkovaciu pílu a ďalšie horizontálne vrtáky. Pre sériovú výrobu je ako alternatíva k dispozícii aj vŕtacia hlava XL pre radové vŕtanie s ešte flexibilnejšie umiestnenými vrtákmi.

 

 

6.) ŠIKOVNÉ VYBAVENIE

Keď je obrobok umiestnený na stroji, softvér okamžite vygeneruje návrh na umiestnenie prísaviek. Konzoly a vákuové prísavky je tak možné s pomocou bodového laseru presne umiestniť v priebehu niekoľkých minút. Pri komplexných obrobkoch a  otočných prísavkách Vám stropný laser pomôže určiť ideálnu polohu zakrivených obrobkov a ohybov.

 

šikovné Vybavenie

 

 

7.) UNIVERZÁLNE UPÍNACIE SYSTÉMY

Vďaka širokej škále dostupných upínacích systémov je séria EPICON univerzálne použiteľná. Či už ide o nábytkové komponenty a dvierka v kyvadlovej prevádzke, alebo pri výrobe komponentov – HOLZ-HER EPICON presvedčí svojou dokonalou prispôsobivosťou.

 

■ Pneumatické svorky pre rovné aj zakrivené diely.

 

■ Aj pre veľké prierezy a vysoké odbery z materiálu.

 

■ Možno použiť jednotlivo aj v skupinách.

 

■ Dostupné aj ako rozširujúca súprava.

 

Univerzálne Upínacie Sys.

 

Viac sa dozviete na https://www.kral-zilina.sk/stroje-technologie/seria-epicon-cnc-centrum-pre-extremne-opracovanie-tvrdeho-dreva-v-kombinacii-s-vretenom-pro-torque/ , alebo nás kontaktujte:

 

Král, s. r. o.
Predmestská 83,
010 01 Žilina // info@kral-zilina.sk // +421 41/754 1152

 

Napíšte nám

telefonickyemailom