Skenovacie Systémy Weinig (2)

Skenovacie systémy WEINIG

 

Zaznamenajte všetko na prvý pohľad.

 

V modernom spracovaní dreva sa na rezanie surového dreva stále viac využívajú plnoautomatické vysokovýkonné linky. Predradený skener tvorí neoddeliteľnú súčasť celkového systému. Skener zaznamenáva príslušné údaje o dreve na všetkých stranách rýchlosťou blesku (hrče atď.) a dodáva informácie pre nasledujúce hlavné stroje, ako sú rozmietacie píly a optimalizačné skracovacie píly, pri plnej rýchlosti výroby. Bez takýchto systémov automatického rozpoznávania by bol výkon rezania kompletných systémov nepredstaviteľný. Najvyššie nároky sú kladené aj na riadiacu techniku.

 

Vývojové oddelenia WEINIG poskytujú riešenia pre vysoko automatizované systémy. Garantujeme spoľahlivý výrobný proces pre aplikácie z tvrdého a mäkkého dreva. WEINIG ponúka správnu konfiguráciu pre každú aplikáciu.

 

Séria CombiScan Sense stanovuje úplne nové štandardy v ďalšom vývoji technológie skenerov. Inovatívne, kompletne prepracované portfólio produktov ponúka vo všeobecnosti vyšší výkon a výraznú optimalizáciu tradičných silných stránok skenera. Séria CombiScan Sense ponúka riešenia pre všetky kroky procesu: od rezania dreva cez aplikáciu priečneho rezu až po rôzne varianty optimalizácie pre použitie ako triediaci skener.

Weinig Combiscan Sense Serie

Séria EasyScan ponúka efektívne výkonné funkcie za atraktívne ceny a je špeciálne navrhnutá tak, aby vyhovovala potrebám menších spoločností s jednoduchými porezovými aplikáciami. Je schopný zásobovať skracovaciu pílu a má efektívnu a výkonnú optimalizáciu radu CombiScan Sense.

 

Weinig Easyscan C

 

S EScan sa sortiment rozšíril o triedenie podľa pevnosti. Mnoho rôznych možností pre triedenie pevnosti teraz umožňuje certifikovanú výrobu lepeného dreva, DUO,TRIO a ďalších produktov súvisiacich s pevnosťou.

 

Weinig Escan Serie

 

Séria WEINIG CombiScan Sense: Maximálny výkon a flexibilita

 

Séria CombiScan Sense LuxscanLine je vlajkovou loďou portfólia skenerov WEINIG. High-end snímače v mnohých kombináciách tvoria dokonalý základ a spĺňajú všetky požiadavky dnešných výrobných procesov. CombiScan Sense prináša do vašej výroby úplne nové možnosti optimalizácie. Zároveň ponúka maximálnu kontrolu výroby a transparentnosť vášho výrobného procesu.

 

Rozhodujúcim faktorom pre cielenú optimalizáciu suroviny je optimálne rozpoznanie vlastností dreva. Charakteristiky jednotlivých prvkov dreva sa navzájom líšia v tom, ako ich môžu rozpoznať rôzne senzory. Od tohto faktu je odvodený modulárny koncept snímača skenera. WEINIG ponúka každému zákazníkovi riešenie šité na mieru.

 

Jednoduchá optimalizácia je kľúčom k efektívnej výrobe. CombiScan Sense je možné pripojiť k rôznym strojom WEINIG, ako sú kapovacie píly, rozmietacie píly a triediace systémy. Pri výkonnej optimalizácii je možné vytvárať rôzne kvality a zóny a kombinovať ich do konečných produktov. Produkty a kvality sú uložené v databáze a je možné ich kedykoľvek vybrať pomocou drag-and-drop. Logické užívateľské rozhranie skenera zjednodušuje nastavenia, a preto je jednoduché pre každého zamestnanca.

 

Vďaka modulárnej štruktúre CombiScan Sense je možné rôzne technológie prepojiť ako moduly. V závislosti od potrieb zákazníka tak vzniká stroj s dokonalou koncepciou snímača a zároveň veľmi dobrým pomerom ceny a výkonu. Zabudovaná laserová kamera umožňuje rozpoznanie štandardných prvkov dreva až na 4 stranách. Farebné prvky sú zachytené a spoľahlivo rozpoznané pomocou farebnej kamery s vysokým rozlíšením. Je možná nielen detekcia zamodralosti, ale aj optimalizované triedenie podľa farebných charakteristík. Lišty pre lepené panely je možné klasifikovať a triediť, napríklad pred lisovaním.

 

Pre prvky so zmenenou hustotou sa používa röntgenový snímač. „Presvetlením“ dreva to umožňuje pohľad dovnútra a klasifikáciu hustoty. Senzory na meranie zakrivenia, vlhkosti, neohobľovaných plôch atď. dopĺňajú obraz spolu so špeciálnymi konceptmi mechanizácie. Skener má automaticky pohyblivé kamery, ktoré sa používajú pri spracovaní padajúcich šírok. Táto technológia je jedinečná vo svojom vyhotovení. Vďaka ponúkaným konceptom snímačov a modulárnej konštrukcii zostáva CombiScan Sense pripravený na budúcnosť a neustále sa prispôsobuje novým výzvam vo výrobe.

 

Použitie CombiScan Sense umožňuje znížiť náklady na pracovnú silu, konzistentnú kvalitu, zvýšenú produktivitu a väčšiu flexibilitu, keďže kritériá triedenia možno ľahko a rýchlo zmeniť.

 

WEINIG EasyScan & EasyScan Lite: Najekonomickejšie riešenie pre optimalizáciu dreva

 

Zo všetkých procesných krokov pri spracovaní masívneho dreva ponúka prírezovňa najväčší potenciál pre optimalizáciu. Niet divu, že mnohé firmy tu začínajú s cieľom zefektívniť svoje výrobné linky. Kľúčovú úlohu tu zohráva využitie technológie skenerov. Detekcia defektov pomocou kamier a laserov je vysoko účinným nástrojom v súťaži o najvyššiu produktivitu, najlepšiu kvalitu a najkratšie dodacie lehoty. Za skener hovorí rýchlosť a presnosť.

 

Výsledkom je vyššia pridaná hodnota, trvalo vysoká kvalita produktov a vyšší zisk. Vo väčších moderných spoločnostiach je skener už dlho neoddeliteľnou súčasťou porezového systému a nahradil manuálnu kontrolu obrobku. Na druhej strane pre menšie spoločnosti je niekedy stále ťažké vkročiť do digitálneho veku výroby. Existujú výhrady, najmä pokiaľ ide o ekonomickú efektívnosť. Nový EasyScan & EasyScan Lite je teraz tu, aby rozptýlil všetky zostávajúce obavy.

 

 

Katarína Čermáková
Král, s. r. o. Žilina
info@kral-zilina.sk

Napíšte nám

telefonickyemailom