Sušiareň Katres Classic Line

Sušiarne Katres – rôzne spôsoby sušenia dreva

Existuje mnoho spôsobov, ako vysušiť drevo. Katres to vie a aj dokáže uviesť do praxe.

 

Český výrobca sušiarní Katres od roku 1991 dodáva na trh sušiarne reziva. Spočiatku to boli iba štandardné komorové sušiarne, ktoré sa rozlišovali a dodnes rozlišujú podľa spôsobu zavážania na KAD – zavážané čelne vysokozdvižným vozíkom, a KSR – zavážané koľajovými vozíkmi. Sušenie prebieha automaticky vďaka riadeniu. Tu nastala veľká evolúcia a najnovší typ riadenia MK 520 dokáže ovládať na diaľku prakticky neobmedzené množstvo komôr. Obsluha dokáže prostredníctvom úpravy mnohých parametrov ušiť sušiaci program pre jeho vlastné požiadavky, sušiaci režim si zálohovať, prípadne poslať sušiarenským špecialistom Katres na kontrolu a konzultáciu.
Časom pribudli sušiarenské komory s kondenzačnou jednotkou a sterilizačné komory na drevo a palety, ktoré je podľa súčasných noriem nevyhnutné teplotne ošetriť, aby nedošlo k prenosu biologických škodcov dreva.
Katres má za sebou prvé realizácie aj v oblasti výroby termo-dreva. Tu dochádza pri vysokej teplote ku „upečeniu“ dreva, ktoré potom získa nové vlastnosti a je odolnejšie voči biotickým a abiotickým činiteľom.
Vývoj v Katrese nezastal, a vďaka poradcom zo Škandinávie uzreli svetlo sveta sušiarne určené na „severský“ spôsob sušenia. Tunelové vysokokapacitné sušiarne, a sušiarne modelového radu Nordic line. Tieto sú určené pre sušenie mäkkých drevín pri vyšších teplotách ako štandardné komory, za kratší čas a vo vyššej kvalite.
Netreba opomenúť aj pásové sušiarne na sušenie sypkých materiálov. Výrobcovia brikiet a peliet stále viac siahajú po dostupnejšej vlhkej piline, ktorú treba vysušiť. U sušiarne Katres sa piliny pohybuje po páse a v nízkoteplotnom režime je z nej odparená voda. Výhoda nízkoteplotného režimu je v tom, že nedochádza ku stmavnutiu suroviny.
Detaily k portfóliu firmy Katres Vám radi poskytnú naši predajcovia.

 

Napíšte nám

telefonickyemailom