51

Technológia NESTING v CNC obrábacích centrách od Holz-Her

Nestingová technológia od Holz-Her bola vyvinutá pre Vás a Vašu racionálnu výrobu. Pod týmto pojmom sa rozumie vŕtanie, frézovanie a formátovanie panelových materiálov na jedno upnutie. Konkrétne to znamená, že vedia byť opracovávané rôzne dielce z jeden dosky – v rámci jedného pracovného procesu. Pomocou tejto technológie sa výrazne znižujú náklady na výrobu.

 

Nestingový stôl

Pri procese nestingu je platňa – najčastejšie MDF doska – prichytená na pracovnom stole pomocou plochého vákua. Veľkou výhodou tejto metódy je vyrobenie presne naformátovaných dielcov. Celý proces beží bez nutnej dodatočnej manipulácie, čím šetrí Váš čas aj zdroje.
Centrálnym komponentom pri nestingovom opracovaní je predovšetkým do procesu plne integrované softvérové riešenie. Nestingová technológia dovoľuje optimalizované obrábanie a rezanie panelov.
– dielce môžu byť na nestingovom stole rezané podľa nárezových plánov.
– taktiež môžu byť obrábané vďaka manuálnemu nastaveniu vákuových prísaviek.
– nestingový stôl u strojov Holz-Her má malú matrixovú vzdialenosť – 50 mm, ktorá zaisťuje maximálny tok vákua cez celý povrch stola, čím zaručuje optimálne vákuové rozdelenie pod dielcami a ich lepšie držanie.

High Flow Nesting Table

High Flow Nesting Table

 

Daniela Hucíková

Napíšte nám

telefonickyemailom