9

UNTHA vyvíja nové riešenie dopravníka drevnej štiepky

Inovatívny závitovkový dopravník pre LR-triedu drvičov

UNTHA LR1400 dopravník

 

Robustná technika, bezpečná manipulácia, jednoduché schválenie a nízke náklady – to sú hlavné výhody nového konceptu dopravníka drevnej štiepky

 

VIAC

Špecialista na drvenie UNTHA je poskytovateľom komplexných služieb pre systémové riešenia v oblasti drvenia pre drevospracujúce a drevoobrábacie spoločnosti. S vývojom pevného dopravníka pre triedu drvičov LR rozširuje špecialista svoju ponuku. Novinkou bude okrem skladového priestoru drevnej štiepky umiestnenie pohonnej jednotky, čo prinesie významné uľahčenia z hľadiska dodržiavania predpisov na ochranu proti výbuchu. Okrem toho umožní toto usporiadanie aj zreteľne nižšie prevedenie s hlbšie uloženou vhadzovacou hranou. To zjednoduší nakladanie a obsluhu stroja a tiež ušetrí miesto v stiesnených priestoroch. Dopravník nastaviteľný až do 40° uľahčí plánovanie prác a montáž. V porovnaní s dopravníkovými pásmi sa toto riešenie vyznačuje menšou tvorbou a usádzaním prachu. Preto ide v mnohých prípadoch o najlepšou a najlacnejšou alternatívou k odsávacím systémom, ktoré často nie sú dostupné.

 

Novinka prvýkrát odprezentovaná na veľtrhu „Holz 2022“ vo švajčiarskom Baseli
UNTHA závitovkové dopravníky sa vyznačujú veľmi dobrým chodom a odolnosťou voči opotrebeniu, najmä pri vysokých prietokoch a bežiacich pracovných cykloch. Monitorovanie stavu garantuje automatické vypnutie prístroja pri zaplnení skladového priestoru a podá užívateľovi o tejto skutočnosti hlásenie. Nové závitkovkové dopravníky prezentovala UNTHA prvýkrát na veľtrhu „Holz 2022“ vo švajčiarskom meste Basel 1. októbra 2022.

 

UNTHA je špecialistom na kompletné riešenia
Bezproblémový transport nahromadenej drevnej štiepky prostredníctvom optimálne zladenej techniky je nevyhnutný pre efektívnu prevádzku celého systému. UNTHA drviče dreva možno kombinovať so všetkými periférnymi zariadeniami, čo zjednodušuje integráciu do funkčnej a zabehnutej prevádzky s existujúcimi výrobnými a likvidačnými systémami. Výrobca ponúka popri vynášacích pásoch a závitovkových dopravníkov aj ďalšie prístroje ako sú separátory kovov, ktoré je možné prispôsobiť podmienkam výroby a požadovanému výkonu existujúcich drvičov na prevádzke. Vďaka širokej palete produktov a ich kompletným riešeniam vie UNTHA ponúknuť správne riešenie pre každú požiadavku. S vyhlásením o začlenení a označením CE garantujú stroje UNTHA bezpečnosť pri práci podľa všetkých príslušných právnych noriem a predpisov EÚ.

 

 

K dispozícii sme vám na našich kontaktných údajoch.

 

Daniela Hucíková
marketing, back office a ND
+421 901 750 755
daniela@kral-zilina.sk
info@kral-zilina.sk

Napíšte nám

telefonickyemailom