Vario Mc50 (1)

CNC obrábacie centrum Vario MC 50

Vario Mc 50

Univerzálny stroj pre vašu vysoko flexibilnú výrobu

 

Prelomte hranice vo výrobe okien a dverí so spoločnosťou WEINIG a systémom Vario MC 50. Toto CNC obrábacie centrum je ideálnou voľbou pre všetky podniky, ktoré nechcú robiť kompromisy.

 

Máloktorý iný stroj ponúka také široké možnosti použitia na takom malom priestore ako Vario MC 50. Rozsah aplikácií, ktoré pokrýva táto kompaktná CNC fréza, siaha od okien cez dvere až po oblúky, panely a mnohé ďalšie aplikácie. Vďaka rozšíriteľnej koncepcii stroja možno okrem hranolov obrábať aj panely.

 

WEINIG Vario MC 50 vám ponúka

  • 2D/3D upínací stôl PowerGrip Motion
  • Rohové spoje s neobmedzenými možnosťami
  • 5-osá technológia pre väčšiu všestrannosť obrábania
  • Moduly so spätnou väzbou na úsporu energie

 

 

Sklopný upínací systém pre trojrozmernú pohyblivosť

Vario MC 50 kombinuje technológiu jednoduchého upínania WEINIG s priebežným upínacím mostíkom. Výsledkom je vysoká flexibilita a maximálna presnosť pri obrábaní. Sklopný upínací systém PowerGrip Motion 2D je k dispozícii v štandardnej verzii a umožňuje nové upínacie polohy. Pridanie osi Z umožňuje trojrozmerné polohovanie stolov. Vďaka priamemu prenosu súčiastky zaručuje Vario MC 50 maximálnu presnosť obrábania, a tým aj vynikajúcu kvalitu obrobku.

 

3 Rozmerná Pohyblivosť Vario Mc50

 

 

Ovládanie stroja

Chcete intuitívny koncept ovládania, ktorý sa dá rýchlo a jednoducho používať bez zdĺhavého školenia? Taký, ktorý vás optimálne podporuje pri práci a znižuje chyby pri spracovaní na minimum? WEINIG Machine Control (WMC) je ideálnou odpoveďou na vaše požiadavky. Vďaka izometrickému zobrazeniu nástrojov na zobrazovacej jednotke obsluha okamžite vidí, ktoré nástroje sa nachádzajú v zásobníku Vario MC 50 a kde sa nachádzajú v prípade potreby výmeny. Vizuálne upozornenia okamžite upozornia obsluhu na všetky umiestnené obrobky s nesprávnymi rozmermi. Chyby sa tak dajú veľmi ľahko opraviť – dlho predtým, ako vedú k dodatočným nákladom alebo poškodeniu.

 

Ovládanie Stroja Vario Mc50

 

 

Dvojdielna mechanizácia pre ergonomickú prácu

Vario MC 50 ponúka sofistikované riešenie mechanizácie s nakladaním a vykladaním obrobkov v ergonomickej výške. Aj v štandardnej verzii je zásobníkové pole určené na dvojdielnu mechanizáciu, čo zvyšuje kapacitu zásobníka. Kontrola hodnovernosti tu prebieha už na podávacej stanici v prednej časti vyrovnávacieho poľa a výrazne zvyšuje bezpečnosť prevádzky.

 

Dvojdielna Mech. Vario Mc50

 

 

5-osá technológia pre väčšiu všestrannosť obrábania tyčí a panelov

Vďaka univerzálne použiteľnému 5-osému vretenu možno na stroji Vario MC 50 obrábať aj panely zo všetkých strán.

 

5 Osá Hlava Vario Mc50

 

 

 

 

Video ukážku nájdete tu:

https://www.youtube.com/watch?v=HxBs9CK-aTM

 

 

Váš tím Král, s.r.o.

Napíšte nám

telefonickyemailom