14.07.2015
|

Nová generácia strojov WEINIG

 

Na Ligne 2015 predstavil náš partner – firma WEINIG – novú generáciu hobľovacích a profilovacích automatov, ktorá vychádza pod označením Powermat 700. Možno by sa zdalo, že sa dnes už nedá nič nové v tejto oblasti vymyslieť. Konštruktéri firmy WEINIG nás ale presvedčili, že sa hranice nemožného stále dajú posunúť. Koncept a nové riešenia Powermat 700 vychádzajú z požiadaviek vás, zákazníkov. Vyrábať kvalitne, efektívne, rýchlo, bezpečne, ergonomicky, lacno,…

Štandardne má Powermat 700 oproti svojím predchodcom  výšku opracovania zväčšenú na 160 mm. Otáčky hriadeľov sú už v štandarde 7200 /min, čo umožňuje kvalitné opracovanie pri vyšších posuvných rýchlostiach, ktoré je u tohto modelu možné elektronicky nastaviť až na 40 m/min. Stroj je možné dodať v hriadeľovej verzii, alebo verzii Powerlock. Pri hriadeľovej verzii môžete prestaviť vertikálne hriadele až o 80 mm, čo bolo doteraz možné iba pri najvyšších modeloch.

Ďalším významným znakom je priateľské nastavovanie a obsluha stroja. Stroj je vybavený elektronickou podporou nastavovania Memory Plus, alebo za príplatok PowerCom. Dáta o nastavení a pozíciách nástrojov sú uložené do pamäte a pri návrate k profilu sa k nastaveniam veľmi jednoducho vrátite. Stroj je možné prestavovať komfortne prakticky bez obslužného náradia, pomocou pák. Tým sa skrátia časy na nastavovanie aj o 10%. V kapote stroja sa nachádzajú iba 2 kľúče, ktoré máte vždy po ruke, keď potrebujete zmeniť nastavenie posuvných valcov a stolových platní. Veľmi jednoducho sa nastavujú aj tie časti stroja, ktoré sú vzdialené.

Z dizajnu najviac upúta veľké presklenie pracovnej oblasti a ukrytie manometrov pod kapotu stroja, takže sú chránené pred mechanickým poškodením.

Revolúciou prešli odsávacie kryty. Ich tvar je optimalizovaný do tej miery, že sa znížila potreba odsávania oproti pôvodným modelom o 20 %. Rýchlosť prúdenia vzduchu je redukovaná na 23-26 m/s. Všetky motory sú energetickej triedy IE 3. Tieto opatrenia sa rapídne prejavia na účtoch za elektrinu. Zároveň nižším prúdením vzduchu sa redukuje náraz triesky na opracovaný povrch, čím sa zvýši kvalita opracovania. Hluk z odsávania je tak isto nižší.

Zhrnutie – WEINIG prináša na trh stroj, ktorý možno nastavovať pohodlne a pritom rýchlo, komfortne ho obsluhovať, prevádzkovať energeticky úsporne a s WEINIG – kvalitou.

Napíšte nám

telefonickyemailom