Eurostacker

WEINIG EuroStacker – Jednoduchý spôsob stohovania

 

Vážení priatelia z brandže,

 

Na jeseň 2023 sme vás informovali o novom spôsobe stohovania prírezov po ich skrátení na optimalizačnej píle WEINIG DIMTER s označením EuroStacker.

 

V januári 2024 sme mali možnosť vytvoriť video na špeciálnu zákazku v spoločnosti WEINIG DIMTER v Illertissene (DE). Vrcholom tejto zákazky je nepochybne vysokovýkonná píla na priečne krátenie WEINIG DIMTER OptiCut S 90, ktorá v kombinácii nie s jedným, ale hneď s dvoma Eurostackermi podáva pôsobivý výkon. Oba Eurostackery sú zabezpečené bezpečnostným systémom DIMTER Safety Plus, najmodernejšou bezpečnostnou clonou na komplexnú ochranu obsluhy. Táto kombinácia nie je len stelesnením maximálneho výkonu, ale stanovuje aj štandardy z hľadiska bezpečnosti.

 

Čím je WEINIG DIMTER EuroStacker výnimočný?

 

Efektívne stohovanie pre vyššiu produktivitu

Nová poloautomatická pomôcka na stohovanie WEINIG DIMTER EuroStacker umožňuje stohovať balíky bez námahy a efektívne. Vďaka zvládnuteľnej investícii môžu zákazníci rozšíriť svoju pílu s podávačom WEINIG DIMTER OptiCut o pásový dopravník a vyhadzovač alebo využiť výhody zariadenia WEINIG DIMTER EuroStacker s existujúcim triediacim systémom.

 

Jednoduché ovládanie pre maximálnu úsporu času

Pri rezaní v balíkoch môže balík ľahko vážiť 15 až 20 kg – alebo viac, ak je vlhkosť dreva vysoká. So stohovačom WEINIG DIMTER EuroStacker stačí výrobným pracovníkom po každej vrstve vložiť stohovacie lišty a paletový vozík sa automaticky spustí na ďalšiu pozíciu. Všetky ďalšie kroky stohovania sa vykonávajú autonómne, čím sa uvoľní cenný čas na iné úlohy počas výroby.

 

Flexibilné možnosti použitia

Elektrický paletový vozík WEINIG DIMTER EuroStacker umožňuje nielen jednoduché stohovanie, ale aj jednoduchú prepravu celého stohu do iných skladovacích alebo výrobných priestorov. Stohovač WEINIG DIMTER Eurostacker znižuje množstvo manuálnej práce a zároveň zvyšuje produktivitu! Udržujte a podporujte zdravie svojich zamestnancov. Pretože neprítomnosť zamestnancov vedie k zníženiu objemu výroby. Navyše ťažko získateľná kvalifikovaná pracovná sila je príliš cenná na to, aby sme ju zamestnávali rutinnými úlohami, ako je napríklad nakladanie a vykladanie strojov.

 

 

Bezpečnosť, ktorá stanovuje štandardy!

WEINIG DIMTER Eurostacker má tri rôzne bezpečnostné systémy pre širokú škálu aplikácií:

 

BASIC,

o ktorej sme vás už informovali na jeseň 2023

Eurostacker Basic

 

 

Základné bezpečnostné vybavenie pre bezpečnú prevádzku WEINIG DIMTER EuroStacker s jedným trvalo nainštalovaným ovládacím panelom na každý paletový vozík.

Pred vstupom do bezpečnostného priestoru sa funkcia posúvača preruší pomocou tlačidla na ovládacom paneli, ktorý je nainštalovaný v blízkosti paletového vozíka. Po skončení práce musí obsluha opäť vyslať uvoľňovací signál prostredníctvom ovládacieho panela, aby mohla pokračovať v procese s vyradeným zakladačom EuroStacker.

 

CLASSIC

Eurostacker Classic

 

 

Bezpečnostné vybavenie pre bezpečnú prevádzku WEINIG DIMTER EuroStacker s bezpečnostnou svetelnou clonou.

 

Bezpečnostný priestor jedného alebo viacerých paletovacích vozíkov je uzavretý bezpečnostnou svetelnou clonou. Pri prechode svetelnou clonou sa preruší funkcia jedného alebo viacerých vyrážačov. Po ukončení práce musí obsluha vyslať uvoľňovací signál prostredníctvom potvrdzovacieho tlačidla, aby sa mohlo pokračovať v procese všetkých zakladačov WEINIG DIMTER EuroStacker v bezpečnostnom priestore.

 

SAFETY PLUS

Eurostacker Safety Plus

 

 

Bezpečnostné vybavenie pre bezpečnú a flexibilnú prevádzku WEINIG DIMTER EuroStacker s bezpečnostným laserovým skenerom.

Bezpečnostný priestor jedného alebo viacerých paletových vozíkov je ohraničený prostredníctvom skenovacích úrovní. Každý paletový vozík má svoj vlastný bezpečnostný priestor. Ak je skenovacia úroveň narušená, preruší sa len funkcia príslušného posúvača. Po ukončení práce musí obsluha vyslať uvoľňovací signál prostredníctvom potvrdzovacieho tlačidla, aby mohla pokračovať v procese.

 

V termíne 19 – 22.03.2024 budete mať príležitosť presvedčiť sa o pôsobivom výkone tejto inovatívnej kombinácie zblízka na veľtrhu Holz-Handwerk 2024 v Norimbergu. V centre pozornosti však nebude model OptiCut S 90, ale jeho menšia sestra DIMTER OptiCut S 50+ s vŕtacou jednotkou Powerdrill.

 

Využite príležitosť a vyskúšajte si naživo, ako sú WEINIG DIMTER EuroStackerWEINIG DIMTER OptiCut S 50+ navzájom dokonale zladené a posúvajú výrobný proces rezania fixných dĺžok na novú úroveň. Pohľad do budúcnosti spracovania dreva – exkluzívne v našom stánku v Hale 9!

 

Dohodnite si s nami termín na výstave Holz-Handwerk 2024 na nižšie uvedených kontaktoch presvedčte sa na vlastné oči o výhodách stohovaču WEINIG DIMTER EuroStacker a ostatných výrobkoch WEINIG GROUP!!!

 

Video k k dnešnej téme nájdete tu:

 

Nemecký jazyk: https://youtu.be/X3ON63t3YEc?si=a0JDqPPFc-G8EBSZ

Anglický jazyk: https://youtu.be/1hvvR3YFFVo?si=vDwYdpURobeI5yT3

 

 

Pre bližšie informácie alebo dohodnutie termínu na výstave Holz-Handwerk 2024 Norimberg nás prosím kontaktujte na uvedených kontaktných číslach alebo emailom.

 

 

 

Samuel  F a š k o

konateľ spoločnosti

+421 903 554 200

samo@kral-zilina.sk

info@kral-zilina.sk

Napíšte nám

telefonickyemailom