2.02.2016
|

Horúca novinka z Tauberbischofsheimu

Už v marci na výstave v Norimbergu predstaví Weinig ďalšiu svoju novinku v oblasti hobľovania a profilovania. V duchu požiadaviek Vás, našich zákazníkov, vyrábať rýchlo a efektívne, predstaví Weinig novú generáciu vysoko výkonného hobľovacieho a profilovacieho stroja Weinig Powermat 1500.

Cieľom nového konceptu, tak ako to bolo aj pri modele Powermat 700 (uvedený v roku 2015), je znížiť energetickú náročnosť pri opracovaní dreva, minimalizovať podiel prestavovacích časov na pracovnej zmene a obsluhe dať do rúk koncept jednoducho ovládaného stroja. Pre obsluhu to v skratke znamená, že všetky prestavovacie elementy sú ešte ľahšie prístupné, s ľahko čitateľnými elektronickými alebo mechanickými ukazovateľmi,  a na prestavovanie jednotlivých prvkov stroja je potrebných pár imbusových kľúčov, ktoré sú k dispozícii v stojane priamo v kryte stroja.

Pre prevádzkovateľa sú podstatné hnacie motory energetickej efektívnosti IE3, posuvná rýchlosť do 40 m/min, otáčky hriadeľov od 7000/min, možnosť prepojenia s brúsiarňou a výmeny informácií medzi strojom a kanceláriou online, v neposlednom rade zníženie minimálnej rýchlosti z doterajších 28-32 m/min na 23-26 m/min, t.zn. aj odsávanie pilín bude stáť menej.
Weinig_Powermat_1500_Drehzahlen

Detailné informácie:
http://www.weinig.com/en/solid-wood/planing-machines-and-moulders/powermat-series/powermat-1500.html

O kvalite opracovania písať netreba, u Weinig-a je to samozrejmosť.
Nakoniec, príďte sa presvedčiť na výstavu HOLZ- HANDWERK do Norimbergu od 16.3. do 19.3.2016.

 

Napíšte nám

telefonickyemailom