Weinig Essetre spolupráca

WEINIG spolupracuje s ESSETRE!

Strategická aliancia na posilnenie kompetencií v oblasti technológie inžinieringu dreva

 

Michael Weinig (MWAG) a Essetre s.r.l. nadviazali strategickú spoluprácu v oblasti CNC drevoobrábacích strojov. Oznámili to spoločne na tlačovej konferencii počas minulého týždňa pri príležitosti medzinárodného veľtrhu LIGNA 2023 v nemeckom Hannoveri.
Pre Michael Weinig je toto strategické partnerstvo dôležitým doplnkom k sortimentu konštrukčných drevostavieb a umožňuje spoločnosti slúžiť svojim budúcim zákazníkom ešte lepšie a komplexnejšie. Essetre využíva celosvetovú predajnú a servisnú sieť Michael Weinig AG na ešte lepší prienik na relevantné trhy. Obaja partneri spájajú svoje rozsiahle odborné znalosti v oblasti spracovania dreva, aby mohli ďalej rozvíjať svoje portfólio a rozširovať svoje vedúce postavenie na príslušných trhoch.

 

O spoločnostiach
WEINIG založil v roku 1905 Michael Weinig ako obchodnú a výrobnú spoločnosť. Weinig sa od roku 1947 špecializuje na vývoj a výrobu drevoobrábacích strojov a riešené pre priemyselné spracovania masívneho dreva a rovnako aj remeselné podniky.

WEINIG dosiahol v roku 2021 tržby 490 miliónov eur a pôsobí po celom svete. Spoločnosť zamestnáva 1 050 ľudí vo svojom sídle v Tauberbischofsheime a približne 2 400 ľudí v skupine Weinig na celom svete. Gregor Baumbusch je od roku 2018 generálnym riaditeľom svetového lídra na trhu spracovania masívneho dreva.

www.kral-zilina.sk/vyrobca/weinig

 

ESSETRE
Essetre sa špecializuje na CNC systémy pre výrobu nábytku a drevených konštrukcii.
Rodinný podnik, ktorý v roku 1979 založil Giovanni Sella, sídli v Thiene, v provincii Vicenza v Taliansku. Odvtedy Essetre rozšírila svoj trh do viac ako 30 krajín a navrhla a vyrobila viac ako 1200 exkluzívnych a značkových CNC drevoobrábacích strojov, napríklad v oblasti 5-osového obrábania, drevených konštrukcií, panelov a obkladov.
Essetre je uznávaným špecialistom ako na jednoduché drevoobrábacie centrá, tak najmä na inovatívne riešenia, ktoré sa vyznačujú čo najväčšou účinnosťou a dokonalosťou.

www.essetre.com

 

Tlačová správa, 22.05.2023

Napíšte nám

telefonickyemailom