Zaujalo nás na INTECH WEINIG 8.-10.11.2016
Tauberbischofsheim Nemecko

po 22 – krát WEINIG otvoril svoje dvere úspešnej akcii INTECH.
Tri dni najväčšej výstavy techniky, systémov a služieb okolo masívneho dreva.
Živé ukážky, množstvo informácií a individuálne poradenstvo.

Top téma: Digitalizácia výroby
w4-0_digital
Profesor Hube, odborník na optimalizáciu výrobných procesov, predstavil aktuálne príklady z bežného života výrobnej firmy ako aj z obchodného sveta. Vo svojom referáte uviedol, aké zásadné zmeny priniesla digitalizácia a aké zmeny ešte prinesie v budúcnosti. Tradičné obchodné modely sú nahradzované inováciami s využitím sieťových systémov. To má za následok nové možnosti a príležitosti – aj pre trhy v drevospracujúcom priemysle. S poukázaním na Weinig produkty Profesor Hube jasne ukázal, ako je možné digitálne továrne budúcnosti využívať už dnes. Či už sa jedná o jednouché produkty ako obalové materiály z dreva alebo komplexné okenné systémy, aj naši zákazníci môžu byť „W4.0 Digital ready“. Bez-papierové spracovanie objednávok, plne prepojené nástrojové systémy a aktuálne informácie z výroby na Vašom smartfóne – najstarší výrobný materiál na svete papier sa stretol s modernými výrobnými technológiami.

3D-štrukturové hobľovanie a profilovanie

w3_d
3D-technológia bola priekopníckym krokom k ďalším oblastiam v opracovaní masívneho dreva. Teraz prinášame ďalší technologický krok, pričom sme predstavili túto technológiu osadenú aj na vertikálnych hriadeľoch. Vďaka tomu je možné frézovať kontúry produktu zo štyroch strán. Typickými príkladmi využitia tejto technológie je výroba kónických obrobkov, tvarované dielce ako napríklad stolové nohy, nohy stoličiek alebo operadlá. Vzhľadom na požadovanú vysokú kvalitu povrchovej úpravy dielcov, je táto technológia veľkou výzvou.

Výroba korpusov so strojom Weinig Multirex

w_korpus

Vďaka flexibilnej technológii opracovávania sú Weinig Multirex a Conturex určené nielen pre výrobcov okien a dverí, ale aj pre výrobcov nábytku.
Projekt bol predstavený výrobou skriniek na topánky. Weinig Multirex 7225 bol súčasťou tohto projektu, na ktorom bol dielec formátovaný, profilovaný a navŕtaný. Na prepojenej linke zloženej z OptiCut a Conturex 124 -vybavený 5-osou technikou, sme ku skrinke na topánky vyrábali jej ďalšie súčasti. Riešenie je určené predovšetkým pre nábytok a jeho súčasti.

Ďalším ťahákom bol Dimter ProfiPress T Next Generation a wFlex+ Agregát.
Automatický lis ProfiPress T Next Generation  je novo vyvinutý lis pre výrobu škárovky. S našou novou inovatívnou technológiou je možné dosiahnuť výkon vyšší až o 25%. Za týmto výkonom stojí najmä nový systém prípravy lamiel pred lepením a zvýšený výkon vysoko frekvenčného generátora. Kľúčovú úlohu tu zohráva tzv. selektívne ohrievanie. Pri tomto procese je lepená škára vyhrievaná zvnútra, z čoho rezultujú kratšie časy lisovania.

Druhou novinkou je wFlex+ agregát, ktorý bol predstavený v spolupráci s optimalizačnou pílou Dimter OptiCut S60. Tento agregát má jednu vynikajúcu vlastnosť: umožňuje plne automatické pozdĺžne a priečne delenie materiálu v jednom kroku. Integrácia týchto 2 krokov delenia materiálu do jedného agregátu výrazne znižuje výrobné časy. Okrem tohto Dimter OptiCut S 60 wFlex+ znižuje rozmer odrezkov t.j. zvyšuje výťaž materiálu, nakoľko v jednom kroku vie vyrábať z jednej dosky rôzne šírky. Pre túto Kombi-pílu hovorí aj malý potrebný pracovný priestor v porovnaní s 2 samostatnými zariadeniami pre dĺžkový a šírkový porez.

 

 

Napíšte nám

telefonickyemailom