7

Info servis – inovovaná píla T66 OTTO MARTIN

 

Spoločnosť OTTO MARTIN z nemeckého mesta Ottobeuren, ktorá v tomto roku oslávila 100 rokov od svojho založenia a ktorá je svetovým lídrom v dodávkach tradičných stolárskych strojov pri príležitosti oslavy svojho jubilea inovovala niektoré zo svojich produktov.

Súčasný ale aj budúci zákazníci sa môžu tešiť z inovácii, ktoré sa dotkli najmä riadenia a ovládania strojov. Zmeny nastali v oblasti formátovacích píl, spodných fréz avšak aj pri hobľovacích strojoch.

 

Formátovacia píla T66 = Kompaktný univerzál a všestranný stroj pre moderné požiadavky.

T 66

Formátovacia píla s veľkým výkonom na malom priestore.

Tichý chod pílového kotúča. Presný bežiaci posuvný stôl. Ľahko obsluhovateľné paralelné pravítko. Toto všetko vám ponúka nová T66 – a ešte oveľa viac. S novou MARTIN T66 sme vyvinuli skutočne všestranné zariadenie, ktoré spája výhody veľkých strojov – a za primeranú cenu. Napríklad 7″ dotykový displej a moderná technológia pohonu SynchroDrive. Toto kvalitné technologické vybavenie robí T66 veľmi výkonným a všestranným.

Formátovací stôl: Aby všetko išlo dokonale hladko.

T 66 Formátovací Stôl

Oceľové rybiny používame pre naše formátovacie píly od roku 1959 a neustále túto technológiu ďalej rozvíjame. Neprekonateľnou výhodou systému je chod stola bez vôle. Okrem toho sú tvrdené jazdné plochy vždy navlhčované olejom. Tým sa zabráni trvalému usadzovaniu prachu a nečistôt na dráhach posuvu stola. Pohyb stola navyše zabezpečuje neustále samočistenie. Pri konštrukcii posuvného systému zásadne upúšťame od použitia akýchkoľvek plastových dielov, ktorý je dôležitý pre kvalitu rezu.

 

Sklopiteľný paralelný doraz:

T 66 Sklopiteľný Paralelný Doraz

Ručne posúvaný paralelný doraz je súčasťou základnej výbavy všetkých našich formátovacích píl. Nastavenie podľa mierky a štandardne presné, jemné doladenie umožňuje presné rezy.
Vo výrobe sa schválne zaobídeme bez jediného jednoduchého okrúhleho tyčového vedenia. Namiesto toho je pravítko kvalitne a presne vedené štyrmi silnými guľôčkovými ložiskami, pravítko sa voľne pohybuje po stole bez opory.
Napríklad, ak aj chcete oddeliť dlhé obrobky, zložte doraz rýchlym uchopením jeho vonkajšej strany do konečnej polohy pod úrovňou stola.

Na želanie môžete tiež zobraziť rozmer rezu digitálne na ovládacom paneli. Elektronický merací systém pracuje s rozlíšením 0,1 mm a umožňuje získať presný rez a to predovšetkým s opakujúcimi sa šírkami rezu. Na zmenu polohy dorazovej lišty na zvislú alebo plochú polohu je možné jednoducho stlačiť tlačidlo na obrazovke. Polohovanie pravítka je vykonávané pomocou ručného kolieska na prednej strane stroj, bez potreby obiehať stroj v prípade nastavenia inej reznej šírky.

T 66 Elektronický Merací Systém

 

Za príplatok je množné dodať ja elektricky riadené paralelné pravítko. Polohovanie dorazu je riadené elektromotorom, rozmery sú špecifikované a zobrazené na ovládacom pulte (rozlíšenie displeja: 0,1 mm; opakovateľnosť ± 0,05 mm); Vďaka inovatívnej technológii pohonu MARTIN SafeDrive prejde paralelné pravítko celú dráhu jazdy bez toho, aby bolo potrebné prejsť do režimu zastavenia; dorazové pravítko sa dá sklopiť, zmena šírky (úzka / široká) je automatická; doraz je možné sklopiť do krajnej polohy pod úroveň stola; pravítko je vedené štyrmi výkonnými drážkovanými guľôčkovými ložiskami, pravítko beží bezdotykovo po stole stroja; pohyb dorazu v bezpečnostnej oblasti (0 – 200 mm) prebieha v automatickom režime.

T 66 Safe Drive

SynchroDrive: silný výkon pre presnú variabilitu.
Naša inovatívna technológia pohonu píl MARTIN:
Plynule variabilné synchrónne motory kombinujú maximálnu flexibilitu s výnimočným výkonom.
Okrem toho sú motory energeticky veľmi účinné. Dosahujú výrazne vyšší krútiaci moment ako bežné elektromotory pri rovnakej spotrebe energie. To vám dáva istotu, že vždy budete môcť vykonávať dostatočne silný rez.
V závislosti od modelu je štandardný výkon motora 4,0 alebo 5,5 kW, k dispozícii sú výkony pohonu až 15 kW. Otáčky je možné plynule regulovať od 1 500 do 5 500 ot./min.

Nový digitálny ovládací panel

T 66 Digitálny Panel

V základnej výbave je ovládanie pomocou 7,0″ dotykovej obrazovky ConnectTouch
Výška rezu a uhol rezu elektronicky riadené, digitálne prednastavenie výšky a uhla rezu (riadené polohovanie motorizovaných náprav), ako aj pohyb motorizovaných náprav v režime pozastavenia (pohyb náprav pomocou tlačidla); rozlíšenie displeja: 0,1 mm alebo 0,1°; Presnosť opakovania ± 0,05 mm alebo ± 0,5°

ConnectTouch je možné rozšíriť o ďalšie stupne riadenia, o ktorých sme písali tu: ConnectControl

 

Predrezávací systém ScribeMaster pre 2-osové predrezovacie jednotky

Systém umožňuje jednoduché nastavenie šírky predrezávania pri zastavenom pílovom kotúči pre 2-osové predrezávacie jednotky T66 a T77. Oproti klasickému postupu ušetríte značné množstvo času, pretože odpadá zdĺhavé nastavovanie dvojdielnych predrezávacích kotúčov s medzikrúžkami. Šírka rezu sa dá presne a plynulo prispôsobiť hlavnému pílovému kotúču bez demontáže.

T 66 Scribe Master

Doplnkovou výbavou je aj Mitrex – dvojitý doraz na pokosové rezy

Vďaka veľkej uhlovej stupnici sa dvojitý pokosový doraz MitreX vyznačuje vysokou presnosťou nastavenia, pokosy je možné rezať z dvoch strán. Okrem presného uhlového rezu je vo väčšine aplikácií potrebná aj presná dĺžka na obrobku. Preto bola poskytnutá kompenzácia dĺžky pre desať výhodných uhlov medzi 0° a 67,5°. Dorazy je možné použiť striedavo a umožňujú rezné dĺžky od 90 do 1 375 mm. Špeciálnou výhodou MitreX je jedinečná ochrana proti vytrhnutiu. Ak si ceníte najvyššiu presnosť uhla, môžete si vybrať aj digitálnu verziu MitreX.

T 66 Mitrex

 

Pokiaľ máte záujem o detailnú ponuku, kontaktujte nás prosím na uvedených kontaktných číslach alebo emailom.

 

Samuel F a š k o
konateľ spoločnosti
+421 903 554 200
samo@kral-zilina.sk
info@kral-zilina.sk

Napíšte nám

telefonickyemailom